Streda 22. máj 2024Meniny má Júlia a Juliána
< sekcia Import

Azarenková s Mirným vybojovali zlato v miešanej štvorhre

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Vo finále mixu si ako nasadené jednotky poradili s domácim britským párom Laura Robsonová, Andy Murray v troch setoch 2:6, 6:3 a 10:8 v tzv. supertajbrejku.

Londýn 5. augusta (TASR) - Bieloruskí tenisti Victoria Azarenková s Maxom Mirným získali na olympijskom turnaji v Londýne zlatú medailu v miešanej štvorhre. Vo finále mixu si ako nasadené jednotky poradili s domácim britským párom Laura Robsonová, Andy Murray v troch setoch 2:6, 6:3 a 10:8 v tzv. supertajbrejku.

Pri podaní Mirného premenili Bielorusi v poradí tretí mečbal. Azarenková tak pridala k bronzu vo dvojhre najcennejší kov, Murray nevyužil šancu zaknihovať zlatý double. Mix bol naposledy súčasťou olympijských hier v roku 1924 na OH v Paríži.

Americkí tenisti Mike Bryan a Lisa Raymondová získali v nedeľu na OH v Londýne bronzovú medailu v mixe. Tretí nasadený pár zdolal v zápase o tretie miesto nemecký tandem Christopher Kas a Sabine Lisická po setoch 6:3, 4:6 a 10:4.

mix - finále:

Victoria Azarenková, Max Mirnyj (1-Biel.) - Laura Robsnonová, Andy Murray (V. Brit.) 2:6, 6:3, 10:8

o bronz:

Mike Bryan, Lisa Raymondová (3-USA) - Christopher Kas, Sabine Lisická (Nem.) 6:3, 4:6, 10:4