Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia
< sekcia Import

Komárno zdolalo VKP v siedmom zápase 3:1 a získalo titul

Na snímke radosť volejbalového tímu Rieker UJS Komárno po zisku titulu po siedmom zápase finále play off Niké extraligy vo volejbale mužov VKP FTVŠ UK Bratislava - Rieker UJS Komárno v Bratislave 29. apríla 2024. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Hráči Komárna mali výborný štart, viedli už 3:0, no domáci otočili skóre na 5:4.

Bratislava 29. apríla (TASR) - Volejbalisti Rieker UJS Komárno získali svoj tretí slovenský titul. V rozhodujúcom siedmom finále play off Niké extraligy zvíťazili v pondelok na palubovke VKP FTVŠ UK Bratislava 3:1 a v sérii triumfovali 4:3 na zápasy.

Oba tímy sa stretli počas tejto sezóny už aj vo finále Niké Slovenského pohára v Nitre, kde boli úspešnejší volejbalisti VKP a zvíťazili v ňom 3:1. Bratislavskí volejbalisti vstupovali do vyraďovačky ako víťazi základnej časti. Duel sledovalo 2000 divákov, čo je rekord v tejto sezóne.

finále play off - 7. zápas:

VKP FTVŠ UK Bratislava - Rieker UJS Komárno 1:3 (-13, 21, -25, -19)

Rozhodovali: Mokrý, Juráček, 2000 divákov.

VKP: Hollý 2, Trubač 4, Billich 4, Vančo 14, Fořt 3, Majrov 7 (liberá Jakubík, Nemec), Gabko, Stríž, Fekete, Michalica, Červenák, Jurík 5

Komárno: Mlynarčík 20, Gergely 14, Kohút 5, Sánta 6, Kasperkevič, Mačuha 9 (liberá Krajčo, Pati-Nagy), Pavelka, Hanúsek, Porubský, Forró, Százvai

/konečný stav série 3:4/

Hráči Komárna mali výborný štart, viedli už 3:0, no domáci otočili skóre na 5:4. Potom však opäť hostia udávali tón prvého setu a napokon ho získali pre seba za 20 minút 25:13.

Druhý patril domácim, ktorí zlepšili predovšetkým servis a napokon v ňom triumfovali 25:21.

V treťom sete sa od začiatku bojovalo o každú loptu a žiadny tím sa nedostal do výraznejšieho náskoku. V dramatickej koncovke mali napokon viac síl hráči Komárna, zvíťazili 27:25.

Štvrtý set patril hosťom, ktorí si od začiatku držali mierny náskok a šancu na titul už nepustili z rúk. Mečbol premenili po chybe domácich na podaní.

Robin Pělucha, tréner VKP FTVŠ UK: "Tešíme sa aspoň z pohára, ale titul má väčšiu cenu. Mrzí nás to, ale vyhral lepší. Mali sme tretí set dobre rozohraný, ale nezvládli sme koniec a vo štvrtom už nás súper zatlačil. Gratulujem mu, bola to pekná séria."

František Ogurčák, tréner Rieker UJS: "Hrali sme siedmy zápas, nechýbala dramatickosť, bola to skvelá séria. Siedmy zápas som nikdy nehral, ja som sa veľmi tešil už pred zápasom bez ohľadu na výsledok. Chcel by som ešte vyzdvihnúť Tomáša Hollého, je neskutočné, čo predvádza."

Peter Mlynarčík, hráč Komárna: "Rozhodol tretí set, ktorý bol na vážkach. Celý čas sme v ňom prehrávali a dokázali sme to otočiť. To sa nám podarilo v najdôležitejšom zápase sezóny. Bola to reklama na volejbal, skvelá séria, užili si to aj diváci."