Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela
< sekcia Import

Slovenské gymnastky získali v kvalifikácii tímov známku 144,063

Na snímke slovenská gymnastka Barbora Mokošová. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Barbora Mokošová zaznamenala súhrnnú známku 48,932 a patrilo jej po polovici súťaže 21. miesto, Lucia Dobrocká bola hneď za ňou so známkou 48,699.

Rimini 2. mája (TASR) - Slovenské gymnastky získali v kvalifikácii viacboja tímov na majstrovstvách Európy žien v talianskom Rimini známku 144,063 b. Po polovici súťaže im patrilo 8. miesto.

Kompletný viacboj absolvovali tri slovenské gymnastky. Barbora Mokošová zaznamenala súhrnnú známku 48,932 a patrilo jej po polovici súťaže 21. miesto, Lucia Dobrocká bola hneď za ňou so známkou 48,699. Sáre Surmanovej patrila 36. priečka za výkon 44,632. Už po druhej zo štyroch subdivízií bolo isté, že Slovenky sa nepredstavia medzi najlepšou osmičkou vo finále na jednotlivých náradiach. Vyhodnotenie viacboja jednotlivkýň a kvalifikácie tímov i jednotlivkýň na náradiach bolo na programe o 20.00.