Import

Góly Hovorku, Draveckého, Marcinka, Skalického i Mikúša v českej EL

Tomáš Mikúš strelil víťazný gól Karlových Varov proti Mladej Boleslavi. Pod víťazstvo Energie 5:3 sa tiež podpísal jednou asistenciou, na gól prihrali aj Dominik Graňák a Dávid Gríger.

Epidémia eboly v KDR je stále medzinárodnou hrozbou

Iba v priebehu uplynulého týždňa bolo potvrdených 15 nových prípadov eboly.

Trump očakáva podpis obchodnej dohody s Čínou do polovice novembra

Trump dnes povedal, že sa obchodná dohoda podpíše do stretnutia lídrov Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce, ktoré sa bude konať 16. a 17. novembra v Čile.

Bezpečnú zónu v Sýrii nebudú udržiavať žiadne pozemné sily USA

Americké sily zostanú v kontakte s Tureckom aj so sýrskymi kurdskými bojovníkmi, ktorí boli spojencami USA v boji proti extrémistickej organizácii Islamský štát.

Pellegrini: Lídri EÚ odsúdili aktivity Turecka vo vodách Cypru

V oblasti dodávok zbraní do Turecka sa podľa premiéra nehľadala spoločná pozícia európskych krajín a bolo to skôr ponechané na dobrovoľnom prihlásení sa k záväzku zbrane nedodávať.,aktualizované 

Pochod Za slušné Slovensko podporili v mestách tisíce ľudí

Dav ľudí v Bratislave prešiel od Hodžovho námestia až k budove parlamentu. ,aktualizované 

Nemecký prezident udelil teológovi Halíkovi štátne vyznamenanie

Halík kríž prvej triedy Radu za zásluhy Nemeckej spolkovej republiky dostal za česko-nemecké zmierenie a angažovanosť za spravodlivú občiansku spoločnosť, ako aj dialóg medzi národmi a náboženstvami.

Polícia kontrolovala zbrane u bývalého generálneho prokurátora Trnku

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci. Bývalý generálny prokurátor potvrdil, že ide o samopal upravený na športovú streľbu.

NHL: Washington povolal z farmy Feherváryho a Boyda

Talentovaný slovenský zadák, ktorého Washington draftoval v roku 2018 v 2. kole zo 46. miesta, mal priemernú minutáž 14:29 min. Na farme v tíme Hershey Bears odohral tri zápasy.

V Rimavskej Sobote sa vyskytla enterovírusová vezikulárna stomatitída

Toto ochorenie je ľudovo nazývané aj ruka, ústa, noha. Podľa odborníkov sa vyskytuje počas jari, koncom leta či na jeseň.

Mimovládky vyzývajú k opatreniam smerujúcim k lepšiemu Slovensku

Princípy a priority, ktoré sa týkajú vylepšení prostredia pre občiansku spoločnosť, sa týkajú oblasti partnerstva, legislatívy, dobrovoľníctva a financovania.

Erdogan: V bezpečnostnej zóne v Sýrii bude 12 pozorovacích stanovíšť

Turecký prezident taktiež povedal, že 195 z približne 750 bojovníkov teroristickej organizácie Islamský štát znova zajali.

Pellegrini je sklamaný postojom EÚ ku Skopje a Tirane

Sklamanie z tohto konkrétneho bodu rokovaní lídrov EÚ netajil ani predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Exekutíva EÚ navrhla členským štátom začať rokovania s Albáncami a Macedónčanmi. ,aktualizované 

UEFA nebude nasadzovať tímy z Kosova a Ruska proti sebe

V súvislosti s kvalifikáciou majstrovstiev Európy žien 2021, v rámci ktorej sa majú uskutočniť vzájomné súboje Ruska a Kosova, UEFA rozhodla, že oba zápasy odohrajú na neutrálnej pôde.

Zamestnanci Boeingu zrejme zavádzali FAA pri certifikácii 737 MAX

Úrad dodal, že skúma tieto informácie, a potom sa rozhodne, aké prijme opatrenie.

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

Dohoda o prímerí bola ohlásená po štvrtkovom stretnutí amerického viceprezidenta Mikea Pencea s tureckým prezidentom Erdoganom v Ankare.

Pellegrini: SR podporila návrh EK pre dlhodobý rozpočet EÚ

Premiér naznačil, že debaty o viacročnom finančnom rámci (VFR), čiže na obdobie 2021 - 2027, zatiaľ nevyústili do nejakej kompromisnej dohody.,aktualizované 

FC Liverpool a Matip sa dohodli na predĺžení kontraktu

Klub nespresnil, na aké obdobie si poistil služby bývalého kamerunského reprezentanta, podľa anglických médií však dohoda znie až do roku 2024.

Bude Európsky týždeň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci

Podujatie koordinuje Európska agentúra pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, pričom realizáciu podujatí a činností na národných úrovniach zabezpečujú partneri agentúry.

Sinner je najmladší semifinalista turnaja ATP za päť rokov

Medzi elitné kvarteto sa prebojoval ako 18-ročný, Chorvátovi Bornovi Čoričovi sa to v Bazileji 2014 podarilo v sedemnástich.