< sekcia KHL

V play off Barys vyhral v Čeľabinsku, Magnitogorsk zdolal Kchun-lun

Na ilustračnej snímke brankár Metallurgu Magnitogorsk Iľja Samsonov Foto: TASR/Michal Svítok

V drese čínskeho nováčika sa predstavili aj obaja slovenskí reprezentanti. O výhre Kazane rozhodol v poslednej sekundeFín Ohtamaa.

Moskva 22. februára (TASR) - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk úspešne vykročili za obhajobou trofeje v bojoch o Gagarinov pohár. V stredajšom úvodnom zápase 1. kola play off Východnej konferencie KHL zdolali Červenú hviezdu Kchun-lun 4:2. Domáci rozhodli o triumfe v druhej tretine, v polovici stretnutia viedli 4:0.

V drese čínskeho nováčika sa predstavili aj obaja slovenskí reprezentanti. Martin Bakoš odohral 18:41 minúty a prezentoval sa troma streleckými pokusmi. Tomáš Marcinko strávil na ľade 14:44 minúty, vyhral štyri zo šiestich buly a rozdal dva bodyčeky.

Barys Astana triumfoval v Čeľabinsku presvedčivo 5:2 a ujal sa vedenia v sérii. Kazašský tím mal raketový štart, v 10. minúte viedol trojgólovým rozdielom. Pred záverečnou tretinou bolo 0:5, domáci stihli už len skorigovať výsledok.

Až tri predlženia videli diváci v Omsku, kde Avangard hostil Admiral Vladivostok. O výhre domácich rozhodol v 106. minúte Alexander Kučeravenko.

O tesnom triumfe Kazane 2:1 doma nad Ufou rozhodol 29-ročný fínsky obranca Atte Ohtamaa v poslednej sekunde riadneho hracieho času.

KHL - play off

Východná konferencia - 1. kolo:

Metallurg Magnitogorsk - Červená hviezda Kchun-lun 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Góly: 8. a 22. Filippi, 22. Kosov, 30. Antipin - 43. a 50. Mantyla.
/stav série: 1:0/

Traktor Čeľabinsk - Barys Astana 2:5 (0:3, 0:2, 2:0)
Góly: 44. Kravcev, 56. Petrov - 1. Puškarov, 7. Dawes, 10. Boyd, 22. Shinnimin, 33. Markelov.