Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef
< sekcia KHL

Slovan prehral piatykrát po sebe

Na snímke vľavo brankár Marek Čiliak (Slovan) a vpravo Alexander Semin (Podoľsk) v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk v piatok 11. januára 2019 v Bratislave. Foto: TASR

V rámci terajšej domácej trojzápasovej série odohrá Slovan druhý duel v nedeľu 13. januára o 17.30 h proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

Bratislava 11. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Viťazom Podoľsk 1:3. Pre zverencov Vladimíra Országha to bola piata prehra v sérii. "Belasí" sú na chvoste tabuľky Západnej konferencie a zároveň i celej súťaže so ziskom 27 bodov.

HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Góly: 31. Chipchura (Rau, Sersen) - 1. Sjomin, 7. Sjomin (Aaltonen, Řepík), 14. Šinkevič (Švec-Rogovoj, Kokarev). Rozhodovali: Soin, Ravodin – Novikov, Zacharenkov, vylúčení: 1:1 na 2 min, navyše: Grman (Slovan) 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 5237 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek (7. Čiliak) – Jánošík, Sersen, Grman, Klok, Bačik, Gelinas, Švarný – Červený, Rau, Taffe – Lunter, Sukeľ, Liška – Hrnka, Chipchura, Lamper – Baranov, Sloboda, Buc

Viťaz Podoľsk: Ortio – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Šinkevič, Kožemjakin – Aaltonen, Sjomin, Řepík – Rendulič, Nikulin, Makejev – Švec-Rogovoj, Kokarev, Stoľarov – Gončarov, Vyglazov, Komarov – Černov

Prvý gól už po 60 sekundách ponúkli Slovanisti hosťom sami. Liška stratil puk v obrannom pásme a Sjomin z pravej strany prepálil Čiliaka - 0:1. Slovan sa potom snažil súperovu bránku ohroziť niekoľkými strelami, ale v 6. minúte sa opäť dostal do úniku Sjomin a druhýkrát zakončil veľmi chladnokrvne - 0:2.

Štěpánek si do tohto momentu poriadne nesiahol na puk a tréner Országh ho po góle vymenil za Čiliaka. Ten však inkasoval o 7 minút neskôr po strele Šinkeviča. Herná prevaha hostí narastala čoraz viac, ďalšiemu gólu vo svojej sieti zabránil Čiliak po strele Vyglazova. Slovan mohol znížiť v závere úvodnej tretiny v presilovke, ale ani jedna z veľkého množstva striel neskončila v sieti.

Hostia z Podoľska boli pri chuti aj v druhej tretine. Najskôr odmietol hetrik Sjomin, po ňom sa nepresadil ani Rendulič. V polovici zápasu Slovanu vyšla podarená kombinácia, keď Rau sám pred Ortiom nespanikáril, poslal puk na voľného Chipchuru a ten znížil na rozdiel dvoch gólov. Hostia potom mohli ísť opäť do trojgólového vedenia po strele Sjomina, ale stav sa už v druhom dejstve nezmenil.

V tretej tretine sa zápas prakticky už len dohrával. Viťaz si pozorne strážil náskok, nepúšťal sa zbytočne do ofenzívy, ale v 48. minúte mohol inkasovať po teči Hrnku. Gólom sa neskončil ani závar, po ktorom mal možnosť skórovať Lamper. Slovan napriek streleckej prevahe v zápase podľahol o dva góly.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Súper vyhral zaslúžene, ale víťazstvo dosiahol po našich hrubých chybách. Podoľsk hral veľmi dobre, prevýšil nás korčuliarsky i chytrosťou. Na našej hre mi chýbalo viac zanietenia a emócií."

Valerij Belov, tréner Podoľska: "Páčil sa mi náš výkon. Rozhodla prvá tretina, keď sme si utvorili rozhodujúci náskok. Súper sa potom snažil, ale napokon sme výhru udržali."

Michal Sersen, kapitán Slovana: "Neodohrali sme až taký zlý zápas. Ale súperi nás trestajú za chyby, to omieľame dookola. Rozhodol úvod druhej tretiny. Náš najväčší problém je koncentrácia počas celých 60 minút."

Adam Liška, útočník Slovana: "Prvý gól beriem na seba, Sjomin mi ľahko zobral puk. Škoda aj ďalších chýb, po prvej tretine sa zdalo, že je po zápase. Ale som rád, že sme neprestali bojovať a napokon sme ešte zabrali."