< sekcia KHL

KHL: Slovan prehral doma s Omskom

Na archívnej snímke Matúš Sukeľ. Foto: TASR - Martin Baumann

V nasledujúcich troch zápasoch bude hrať Slovan na klziskách súperov, v tom prvom sa predstaví proti Dinamu Moskva.

Bratislava 25. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) s Avangardom Omsk 1:4. Pre zverencov trénera Vladimíra Országha to bola štvrtá prehra v sérii. "Belasí" sú v priebežnej tabuľke v Západnej konferencii na 10. mieste so šesťbodovou stratou na ôsmy Podoľsk.

V nasledujúcich troch zápasoch bude hrať Slovan na klziskách súperov, v tom prvom sa predstaví v stredu 28. novembra od 17.30 h proti Dinamu Moskva.

Slovan Bratislava - Avangard Omsk 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 35. Meszároš (Klok, Jeglič) – 29. Zernov (Medvedev, Čudinov), 38. Desharnais (Manukjan, Košelev), 51. Zernov (Širokov, Medvedev), 56. Stalberg (Semionov). Rozhodcovia: Beľajev, Kulakov - Golovľov, Savenkov, vylúčení: 5:2 na 2 min., navyše Meszároš (Slovan) 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6874 divákov.

Slovan Bratislava: Čiliak - Jánošík, Sersen, Grman, Klok, Švarný, Meszároš, Bačík - Řepík, Taffe, Červený - Jeglič, Sukeľ, Liška - Lamper, Bailey, Lunter - Rau, Chipchura, Sloboda

Omsk: Bobkov - Franson, Medvedev, Pokka, Jemelin, Pivcakin, Čudinov, Martynov - Michejev, Zernov, Širokov - Petrov, Desharnais, Stalberg - Manukjan, Semionov, Galimov - Košelev, Stas, Fisenko

Opatrný úvod priniesol duel, v ktorom chcel Slovan odčiniť bolestnú prehru z predchádzajúceho zápasu. Obe mužstvá si strážili najmä stredné pásmo, prvá strela na bránku prišla až po piatich minútach, zasahovať musel Čiliak. Hostia postupne začali byť strelecky aktívnejší a po šanci Širokova boli blízko ku gólu. Čiliak mal šťastie aj neskôr po teči Galimova. Prvú strelu na bránku Omska vyslal v 12 minúte Meszároš, ale ani tento pokus, a vzápätí ani šanca Michejeva zmenu skóre v úvodnom dejstve nepriniesli.

V druhej tretine pokračovala prevaha Avangardu. Hneď v úvode si hostia vypracovali šance na skórovanie, ale Čiliak dobre zasiahol. Prevaha Omska neustále rástla, v 25. minúte viedol na strely 17:4. V 31. minúte mali hostia k dispozícii presilovku, počas ktorej už otvorili skóre. Čiliaka prekonal Zernov. Slovan však odpovedal rovnakou mincou, v početnej výhode prepálil Bobkova od modrej čiary Meszároš. Vzápätí však prišla chyba domácich, ktorú potrestal Desharnais a stanovil skóre druhej tretiny.

V treťom dejstve sa Slovan snažil o vyrovnanie, ale jeho súper pozorne bránil a stále bol nebezpečný aj smerom dopredu. V 51. minúte v presilovej hre strelil tretí gól Omska Zernov a konečný rezultát zápasu spečatil štyri minúty pred koncom Stalberg.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Hrali sme proti veľmi silnému tímu, jednému z najlepších v lige. Odohrali sme solídny zápas, ale dôležitý bol gól, ktorý sme dostali za stavu 1:1. Vytvárame si veľmi málo šancí, je to veľmi upracované. Súperovi gratulujem k víťazstvu. Nás čaká veľa veľa práce."

Matúš Sukeľ, útočník Slovana: "V prvej tretine sme nehral až tak zle, ale mali sme málo striel a súper mal väčší tlak. Čiliak nás podržal, ale dva góly sme dostali v oslabení. Musíme zapracovať na tom, aby sme viac strieľali, pretože inak góly nedáme. Musíme sa aj viac tlačiť do bránky."

Adam Liška útočník Slovana: "Snažili sme sa dodržiavať taktiku a brániť, ale bohužiaľ súper bol veľmi silný v ofenzíve a dokázal využiť presilovky, čo rozhodlo."

Bob Hartley, tréner Omska: "Odohrali sme tri veľmi dobré tretiny, mali sme dobrý štart do zápasu. Som rád, že sme využili presilovky. Slovan hral dobre."