< sekcia KHL

KHL uvoľní hráčov na ZOH 2018 v Pjongčangu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

V týchto dňoch je v Moskve prezident medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fassel, ktorý rokoval s ruskými predstaviteľmi i vedením KHL o podmienkach štartu na ZOH.

Moskva 13. decembra (TASR) - Predstavenstvo Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) schválilo štart svojich hráčov na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. V stredu to uviedli ruské média prostredníctvom tlačovej správy z KHL.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodol 5. decembra o tom, že nepovolí ruským športovcom štartovať na ZOH 2018 pod ruskou vlajkou z dôvodu dopingových škandálov. Vedenie nadnárodnej ligy následne oznámilo, že bude uvažovať o zákaze štartu jeho hokejistom v Pjongčangu. Ruskí športovci, u ktorých nebol preukázaný doping, napokon dostali povolenie súťažiť pod neutrálnou vlajkou.

V týchto dňoch je v Moskve prezident medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fassel, ktorý rokoval s ruskými predstaviteľmi i vedením KHL o podmienkach štartu na ZOH. "V súčasnosti už neexistujú žiadne otázniky ohľadne štartu ruského hokejového tímu na olympiáde," povedal na stredajšej tlačovej konferencii viceprezident ruskej hokejovej federácie Roman Rotenberg. Od štvrtka 14. decembra do 17. decembra sa ruskí hokejisti predstavia v generálke na ZOH na tradičnom turnaji Channel One Cup aj s hráčmi z KHL. "Môžem povedať, že 90 percent týchto hráčov pôjde aj na olympiádu," dodal Rotenberg.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.