< sekcia KHL

Petrohrad získal Gagarinov pohár. Vo finále KHL zdolal Magnitogorsk

Na archívnej snímke je Gagarinov pohár určený pre víťaza Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Pohár je pomenovaný podľa slávneho kozmonauta Jurijho Gagarina, ktorý 12. apríla 1961 ako prvý človek na svete vyletel do vesmíru. Foto: TASR/AP

Petrohradský celok získal v KHL majstrovskú trofej druhýkrát a na tróne pre šampióna nahradil práve Magnitogorsk.

Moskva 16. apríla (TASR) - Víťazom deviateho ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa stali hokejisti SKA Petrohrad. V piatom finálovom stretnutí zvíťazili na ľade Metallurgu Magnitogorsk 5:3 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. Petrohradský celok získal v KHL majstrovskú trofej druhýkrát a na tróne pre šampióna nahradil práve Magnitogorsk.

Úvod do zápasu mal lepší domáci celok, v deviatej minúte otvoril skóre Oskar Osala, keď našiel svojou strelou voľný priestor medzi betónom a lapačkou Mikku Koskinena. Magnitogorsk zvýšil svoj náskok v 24. minúte po presnom zásahu Viktora Antipina, ale potom sa prihlásili k slovu hostia. Najskôr znížil skóre v 28. minúte Nikita Gusev, ktorý počas presilovky využil krásnu prihrávku od Jevgenija Dadonova. O dve minúty neskôr už bolo skóre vyrovnané, za Petrohrad skóroval Alexander Barabanov. Dokonalý obrat zavŕšili hostia v 35. minúte, po kombinačnej akcii sa presadil Dadonov.

Rozhodujúci gól prišiel len 9 sekúnd po začiatku tretej tretiny, keď prihrávku Patrika Hersleyho využil Iľja Kovaľčuk. Magnitogorsk síce vzápätí odpovedal gólom Jaroslava Kosova, ale viac sa im už však nepodarilo. V závere ešte vyskúšali hru bez brankára, tú však potrestal Sergej Plotnikov.

KHL - 5. zápas finále play off

Metallurg Magnitogorsk - SKA Petrohrad 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
9. Osala (Santala, Chabarov), 24. Antipin (Kovář), 41. Kosov - 28. Gusev (Dadonov, Šipačov), 30. Barabanov (Kovaľčuk), 35. Dadonov (Šipačov, Gusov), 41. Kovaľčuk (Hersley), 59. Plotnikov (Prochorkin). Rozhodovali: Olenin, Buturlin – Šeljanin, Sivov, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabania: 0:0.