< sekcia KHL

KHL: Vladivostok zdolal Omsk po predĺžení a vyrovnal stav série

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Piaty duel série štvrťfinále Východnej konferencie je na programe vo štvrtok 2. marca o 14.00 h na štadióne Avangardu.

Moskva 28. februára (TASR) - Hokejisti Admiralu Vladivostok zdolali vo štvrtom zápase 1. kola play off KHL Avangard Omsk 3:2 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2.

Víťazný gól domácich strelil v 11. minúte predĺženia kanadský útočník James Wright. Piaty duel série štvrťfinále Východnej konferencie je na programe vo štvrtok 2. marca o 14.00 h na štadióne Avangardu.

Obhajca trofeje Metallurg Magnitogorsk nevyužil prvú šancu na postup, aj vďaka slovenskému útočníkovi Martinovi Bakošovi. Ten v štvrtom zápase otvoril skóre a jeho tím napokon na domácom ľade vyhral nad favoritom 3:1. V sérii znížil stav na 1:3 na zápasy. Bakošov spoluhráč a krajan Tomáš Marcinko strávil na ľade vyše 16 minút, bodovo sa nepresadil.