< sekcia KHL

KHL: Červená hviezda Kchun-lun porazil Neftechimik Nižnekamsk

Na snímke hokejisti čínskeho účastníka KHL Červená hviezda Kchun-lun Foto: TASR/AP

O všetkom sa rozhodlo až v poslednej desaťminútovke, 27-ročný rodák z Bratislavy najskôr nahrávkou pomohol zaznamenať Dinamu kontaktný gól na 1:2.

Moskva 9. októbra (TASR) - V stredajšom dueli KHL, v ktorom proti sebe nastúpili dvaja slovenskí hokejoví reprezentanti, sa z víťazstva tešil útočník Čerepovca Adam Liška. Severstaľ si v domácom prostredí poradil so Spartakom Moskva, ktorého prehru 2:3 neodvrátil ani brankár Július Hudáček.

Hoci moskovský tím súpera prestrieľal v pomere 34:20, domáci boli efektívnejší a vypracovali si až trojgólový náskok. Spartak dokázal odpovedať dvomi gólmi v posledných siedmich minútach, na viac než zdramatizovanie záveru to však nestačilo.

V posledných dvoch stredajších zápasoch sa presadili domáci, Nižnij Novgorod rozhodol o svojom víťazstve nad Viťazom Podoľsk až v záverečnej tretine, lotyšské Dinamo Riga naopak položilo v dueli s bieloruským Dynamom Minsk základ svojho triumfu už v prvých desiatich minútach.

Ani gól a asistencia slovenského hokejového obrancu Michala Čajkovského nepomohli Dinamu Moskva k bodovému zisku na ľade Traktoru Čeľabinsk. V stredajšom zápase KHL moskovský tím prehral 2:3.

O všetkom sa rozhodlo až v poslednej desaťminútovke, 27-ročný rodák z Bratislavy najskôr nahrávkou pomohol zaznamenať Dinamu kontaktný gól na 1:2, o pár minút sa presadil a vyrovnal tvrdou strelou v brejkovej situácii. Dinamo malo šance na definitívny obrat, no neuspelo, naopak, necelé tri minúty inkasovalo, keď sa druhým gólom v zápase presadil útočník domácich Jaroslov Kosov. Dinamu už nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

V ďalšom stretnutí vyhral Barys Nur-Sultan v Ufe 2:1, pre kazašský klub to bola už tretia výhra za sebou a posunula Barys na priebežné druhé miesto Východnej konferencie.

Hokejisti Červenej hviezdy Kchun-lun zvíťazili v úvodnom stredajšom zápase KHL nad Neftechimikom Nižnekamsk 2:1.

streda - KHL:

Salavat Julajev Ufa - Barys Nur-Sultan 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 35. Manninen - 12. Dietz, 55.Valk

Torpedo Nižnij Novgorod - Viťaz Podoľsk 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 26. Howden, 35. Žafjarov, 42. Orlov, 52. Varnakov - 4. Laričev, 27. Jormakka

Severstaľ Čerepovec - Spartak Moskva 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 12. Monachov, 38. Provoľnev, 46. Gračjov – 54. Fjodorov, 60. Rylov

Dinamo Riga - Dinamo Minsk 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Góly: 4. a 10. Ashton, 8.Meija – 8. Jeromenko, 53. Kosticyn

Červená hviezda Kchun-lun - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Miller, 10. Brulé – 48. Šiksatdarov

Traktor Čeľabinsk - Dinamo Moskva 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 47. Kosov a 58. Kosov, 32. Popov - 51. Sčipačov (ČAJKOVSKÝ), 54. ČAJKOVSKÝ