< sekcia KHL

Magnitogorsk vyradil Kchun-lun 4:1 na zápasy

Na archívnej snímke brankár Metallurgu Magnitogorsk Iľja Samsonov Foto: TASR/Michal Svítok

Pre Slovákov v drese Červenej hviezdy Kchun-lun Tomáša Marcinka a Martina Bakoša sa sezóna v KHL skončila.

Moskva 2. marca (TASR) - Pre slovenských hokejistov Tomáša Marcinka a Martina Bakoša sa vo štvrtok skončila sezóna KHL. Ich Červená hviezda Kchun-lun prehrala v piatom zápase 1. kola play off Východnej konferencie na klzisku Metallurgu Magnitogorsk vysoko 2:8. Obhajca Gagarinovho pohára vyradil čínsky klub 4:1 na zápasy.

Postúpila aj Kazaň, ktorá stanovila konečný výsledok série s Ufou na 4:1 štvrtkovým domácim víťazstvom 2:1 po predĺžení.

Hráči Avangardu Omsk triumfovali na vlastnom ľade nad Admiralom Vladivostok presvedčivo 6:0. Omsk sa v sérii ujal vedenia 3:2 na zápasy. Rovnako vedie aj Barys Astana nad Traktorom Čeľabinsk, kazašské mužstvo v piatom stretnutí zdolalo súpera v jeho aréne 2:1 po predĺžení.

Východná konferencia - 1. kolo:

Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Góly: 6. Sobotka, 14. Ahnelov, 17. Menšikov, 25. Booth, 37. Michejev, 42. Faizullin