Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef
< sekcia KHL

KHL: Slovan prehral Jekaterinburgom 3:6

Na snímke vľavo Mário Lunter (Slovan) a vpravo Yefim Gurkin (Jekaterinburg) v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Slovan Bratislava – Avtomobilist Jekaterinburg 13. januára 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Prebiehajúcu domácu sériu zápasov Slovan uzavrie v utorok 15. januára o 18.30 h s Traktorom Čeľabinsk.

Bratislava 13. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s lídrom Východnej konferencie Avtomobilistom Jekaterinburg 3:6. Pre zverencov Vladimíra Országha to bola šiesta prehra v sérii. "Belasí" sú na chvoste tabuľky Západnej konferencie a zároveň i celej súťaže so ziskom 27 bodov.

Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Góly: 17. Lamper (Bačik), 34. Lamper (Liška, Bačik), 45. Sukeľ (Klok) - 2. Krikunov (Kučeriavenko, Trjamkin), 7. Trjamkin (Kazionov, Krikunov), 8. Dawes (Da Costa, Višnevskij), 28. Sexton (Višnevskij), 41. Sexton, 60. Da Costa (Sexton). Rozhodovali: Gamalej, Ravodin – Novikov, Zacharenkov, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 5308 divákov.

Slovan Bratislava: Čiliak (8. Štěpánek) – Jánošík, Sersen, Klok, Grman, Gelinas, Bačik, Švarný, Baranov – Chipchura, Taffe, Rau – Červený, Sukeľ, Lunter – Liška, Hrnka, Lamper – Sloboda, Buc, Kelemen.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Gurkin, Višnevskij, Kolcov, Ľamin, Bodrov, Mišarin, Valitov, Trjamkin – Dawes, Da Costa, Sexton – Krikunov, Kučeriavenko, Kazionov – Belousov, Torčeňuk, Česalin – Rassejkin, Gračov, Obidin.

Ako prvý musel v zápase zasahovať Kovář, ale po 77 sekundách vycvičil obranu Slovana za Čiliakovou bránkou Kučeriavenko, ktorý vzápätí vyzval na zakončenie Krikunova - 0:1. Vyrovnať mohol Lunter, ale v dobrej pozícii mieril iba do brankára. Na druhej strane odpovedal Bodrov, jeho strelu ešte Čiliak vykryl. O pár sekúnd neskôr však napriahol od modrej čiary Trjamkin a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Hostia boli v prvej tretine hokejovejší a oveľa nebezpečnejší, Slovanu bojovnosť nestačila. Ďalší gól strelil v presilovej hre Dawes, po tomto góle Čiliaka vystriedal Štěpánek. Skóre úvodnej tretiny napokon uzavrel Lamper, ktorý sa dobre zorientoval po strele Bačika.

Favorit bol herne lepší aj v druhej tretine. Slovan sa pred Kovářa dostával iba sporadicky, Avtomobilist ponúkal okulahodiace kombinácie a vytváral si šance. Jednu z nich využil v početnej výhode Sexton. Slovan odpovedal po akcii Raua, šance mal aj v následnej presilovke. Gól však strelil až po jej skončení, keď sa šikovne uvoľnil Bačik, prihral Lamperovi a ten znížil. Gól "belasých" nakopol k väčšej aktivite, dokonca mal po dvoch tretinách streleckú prevahu.

V tretej tretine sa však už po 22 sekundách dostal do úniku Sexton a zavesil chladnokrvne pod brvno - 2:5. "Belasí" ešte dokázali odpovedať, keď sa presadil Sukeľ. Definitívnu poistku mohol dať Dawes, ale v obrovskej šanci ho vychytal Štěpánek. Slovan sa nevzdával, Jánošík v presilovke dokonca strelil štvrtý gól, ale ten arbitri po porade s videorozhodcom neuznali pre bránenie Hrnku brankárovi. V závere domáci skúsili hru bez brankára so šiestimi hráčmi v poli, v ktorej pridal definitívnu gólovú bodku Da Costa.

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Súper ukázal kvalitu a k víťazstvu mu gratulujem. Chalani bojovali do konca, ale robili sme chyby. Ale zápas sme odmakali."

Andrej Martemjanov, tréner Jekaterinburgu: "Sme spokojní s výsledkom aj s hrou. Pripravovali sme sa zodpovedne, vedeli sme, že Slovan je doma silný."

Patrik Bačik, obranca Slovana, v zápase 0+2: "Náš výkon nebol zlý, ale nevyhrali sme a to je podstatné. Opäť sme pokazili úvod, neviem už, čo mám na to povedať. Náš gól bol podľa mňa regulárny."

Tomáš Hrnka, útočník Slovana: "Náš neuznaný gól, pri ktorom som údajne nedovolene clonil brankárovi som videl. Neviem, prečo ho neuznali. Žiadne porušenie pravidiel som nevidel, ani moji spoluhráči."