< sekcia KHL

KHL: Slovan Bratislava podľahol lídrovi súťaže CSKA Moskva

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Zverencom Vladimíra Országha patrí v tabuľke Západnej konferencie posledné 12. miesto a so ziskom 31 bodov sú zároveň na chvoste celej súťaže.

Bratislava 11. februára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s lídrom súťaže CSKA Moskva 1:4. Pre "belasých" to bola 43. prehra v sezóne, z toho 40. v riadnom hracom čase.

"Belasí" odohrajú nasledujúci duel v stredu 13. februára o 18.30 h proti Dinamu Minsk. Bude to posledné domáce stretnutie v sezóne. Zvyšné štyri zápasy odohrajú na ľade súperov, postupne nastúpia proti CSKA Moskva (15. februára), Dinamu Riga (18. februára), Jokeritu Helsinki (20. februára) a HK Soči (22. februára).

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 37. Baranov (Chipchura, Švarný) - 38. Andronov (Kaprizov, Scott), 42. Kaprizov ((Grigorenko, Vey)), 45. Kaprizov (Grigorenko), 51. Kaprizov (Vey). Rozhodovali: Kuľov, Vasiliev – Ivanov, Lazarev, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6788 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukeľ, Liška – Červený, Taffe, Chipchura – Bailey, Buc, Sloboda – Baranov

CSKA Moskva: Johansson – Blažijevskij, Nesterov, Robinson, Pašnin, Marčenko, Naumenkov, Romanov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Kalinin, Andronov, Scott – Telegin, Šalunov, Slepyšev – Tolčinskij, Karnauchov, Mamin

Favorit začal lepšie, od úvodu trávil viac času v útočnom pásme a bol aj strelecky aktívnejší. Hráčov Slovana neprebudila ani presilová hra v polovici prvej tretiny, Johansson bol počas nej prakticky bez práce. Lepší Moskovčania si však napriek prevahe nedokázali vypracovať gólovú šancu a do kabín išli oba tímy za nerozhodného stavu.

Aj druhé dejstvo vyznelo v úvode lepšie pre CSKA, ale Slovan mal neskôr početnú výhodu a niekoľko striel musel riešiť brankár hostí. V 28. minúte sa vo veľkej šanci objavil Jánošík, ale sám pred brankárom mieril len do jeho ramena. Na opačnej strane vychytal Grigorenka Štěpánek. Obaja protagonisti sa stretli v súboji aj o pár sekúnd neskôr, ale opäť z neho vyšiel víťazne brankár Slovana. Hostí potom dostal do úzkych ich ďalší faul, Johansson musel vykryť nepríjemnú "jedovku" Sersena. Bojovná a odvážna hra Slovana priniesla ovocie v 37. minúte, keď brilantnú prihrávku Chipchuru poslal do siete Baranov. Dvadsaťročný útočník zaznamenal svoj prvý gól v KHL. Odpoveď hostí však prišla okamžite, skóre druhej tretiny uzavrel Andronov.

V úvode tretej tretiny sa do bekhendu oprel Kaprizov a prekvapenému Štěpánkovi zapadol puk pod hornú žrď. Ten istý hráč bol úspešný aj o tri minúty neskôr, keď šikovne tečoval strelu Grigorenka a poistil výhru CSKA. Kaprizov bol aj naďalej pri streleckej chuti, v 51. minúte zavŕšil hetrik a stanovil konečné skóre zápasu na 4:1 v prospech favorita.

hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Súperovi gratulujem k víťazstvu. Moji hráči zápas odbojovali, musím ich pochváliť. V tretej tretine sa ukázal rozdiel v kvalite. CSKA vyhrala zaslúžene, niektoré veci sme však mohli robiť lepšie. Ale postupne nám dochádzali sily."

Jegor Baranov, strelec jediného gólu Slovana v zápase: "Mám radosť z môjho prvého gólu v KHL, ale bohužiaľ, moja radosť trvala krátko. Som rád, že som dal gól práve CSKA, pretože som odchovanec tohto klubu."

Adam Liška, útočník Slovana: "Dve tretiny sme boli vyrovnaní súperi CSKA. Potom však hostia zaradili vyšší stupeň a my sme nestíhali korčuliarsky."

Igor Nikitin, tréner CSKA: "Prvé dve tretiny sme nehrali dobre. Potom sme však zapli na vyšší stupeň a hrali sme to, čo som si predstavoval."