< sekcia KHL

Čajkovský dostal za zákrok na Nazareviča a bitku s Urakovom dištanc

Na archívnej snímke slovenský reprezentant Michal Čajkovský. Foto: TASR/Martin Baumann

Okrem dvojzápasového dištancu ho neobišla ani finančná pokuta.

Moskva 15. januára (TASR) - Športovo-disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) potrestala slovenského reprezentanta Michala Čajkovského dvojzápasovým dištancom a finančnou pokutou. Obranca Dinama Moskva pyká za zákrok na Iľju Nazareviča v nedeľňajšom dueli na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Čajkovský v 47. minúte v rohu klziska zozadu tvrdo narazil na mantinel domáceho beka krátko po tom, čo Nazarevič odohral puk. Za vrazenie na mantinel dostal slovenský obranca päť minút + DKZ, ďalší päťminútový trest inkasoval za následnú bitku s domácim Kirillom Urakovom, ktorý prišiel pomstiť svojho spoluhráča.

Urakov dostal od ligovej disciplinárky za svoj ďalší pästný súboj v sezóne trest na jeden zápas. Dinamo zvíťazilo na ľade Torpeda 3:1. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka súťaže.