Knihy

Na knihe Kamoši z vypáraného svetra spolupracovala aj arteterapeutka

TASR, 18. decembra 2015 17:45

Uháčkované postavičky, ktoré vznikli z recyklovaného materiálu a zvyškových priadzí, získali básničkami osudy, dokreslené veselými ilustráciami Ondreja Sovu.

Obal knihy Kamoši z vypáraného svetra
Bratislava 18. decembra (TASR) - Skupinka kamarátov, ktorá by normálne skončila na smetisku, sa stala hrdinami knihy s názvom Kamoši z vypáraného svetra. Knižná novinka z pera Kristíny Baluchovej prináša zaujímavú, ale hlavne zábavnú zvesť o našom svete, určenú primárne detským čitateľom. Autorka ju vydala začiatkom decembra ako svoju štvrtú publikáciu, spolupracovala na nej s arteterapeutkou Broňou Pleškovou.

Uháčkované postavičky, ktoré vznikli z recyklovaného materiálu a zvyškových priadzí, získali básničkami osudy, dokreslené veselými ilustráciami Ondreja Sovu. Projekt podporil aj známy herec Robert Roth, ktorý svoj hlas zapožičal jednej z postáv počas crowdfundingovej prípravy vzniku knihy.

Kamoši prezentujú ťažké témy ako osamelosť, inakosť či dokonca pocit zbytočnosti s nadhľadom a ostrovtipom. "Deti a dospelí sa okrem ekologického rozmeru obohatia o nápady, kde hľadať v smutných chvíľach útechu, prečo je fajn 'veselo si starnúť' a zmeniť hnev na nehu," priblížila pre TASR Kristína Baluchová svoju novú knihu. Vďaka nej sa malí čitatelia naučia ako si obľúbiť učiteľky a zistia napríklad aj to, že na Slovensku existuje dedina Koš a že v dnešnom svete už muži nemusia ako dôkaz svojej sily loviť mamutov.

Kniha Kamoši z vypáraného svetra korešponduje s myšlienkou o dôležitosti "ľudského puta", charakterizujúcou aktivity občianskeho združenia P(l)uto (www.ozpluto.sk), ktorého je Kristína Baluchová zakladateľkou. Združenie môžu záujemcovia podporiť práve kúpou knihy, ktorá ponúka "edukatívne" čítanie o osudoch postáv ako je Ružena Nabrúsená, Tuja Nosná, Romantička Večná či Fúzoústa Zvonivá. P(l)to dlhodobo spolupracuje s chránenými dielňami v Bratislave a prevádzkuje charitatívny obchod, ktorý prezentuje výrobky vyše dvadsiatich chránených dielní, domovov sociálnych služieb a iných občianskych združení z celého Slovenska.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

20. septembra 2017 21:46

Vychádza pokračovanie knižky pre teenagerov Život Adama 2
Autor knihy Peter „Petko“ Opet, známy zo skupiny Polemic, sa v nej opäť inšpiroval príbehmi svojho syna – tentoraz už šiestaka Adama, ktorý je zábavný, rebelský, prchký.

sk
20. septembra 2017 12:02

Láska je tajná prísada
Odlišnejších kuchárov by ste len ťažko hľadali. Andrew Knight podľahol kuchárskemu umeniu zvodnej haute cuisine, kým Brooke Dayová podáva svojim hosťom jedlá tradičnej novoanglickej kuchyne.

sk
19. septembra 2017 21:24

Limitovanú edíciu Dobšinského rozprávok uviedli do života soľou
Kompletné trojzväzkové vydanie Prostonárodných slovenských rozprávok viazaných v koži uviedol do života soľou minister kultúry SR Marek Maďarič.

sk

Téma TASR


Historický kalendár

Európsky deň jazykov - vyhlásila ho Rada Európy počas Európskeho roka jazykov 2001. Svetový deň mlieka v školách - vznikol z iniciatívy Organizácie Spojených národov ...Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac