Knihy

Knižka Mať tak o koliesko viac! mapuje vynálezy 20. storočia

TASR, 16. mája 2017 11:09

V podaní Popovičovcov knižka tiež prináša veselé obrázky o vážnych vynálezoch.

Ivan Popovič: Mať tak o koliesko viac! Foto: bux.sk
Bratislava 16. mája (TASR) - Na pulty knižných predajní prichádza publikácia Mať tak o koliesko viac!. Celkovo 52 naozajstných príbehov, ktoré vymyslelo 20. storočie. Kniha mapuje vynálezy ako napríklad počítač, televízia, laser, xerox či zips.

Samotných objavov a vynálezov bolo v 20. storočí oveľa viac, ako ich autori zaradili do knihy. Odpoveď prečo tam nie sú, je jednoduchá. Do takej útlej knižočky by sa im všetko nepomestilo. Otec Ivan a syn Dávid Popovičovci sa držia faktov, ale podávajú ich s hravosťou a humorným nadhľadom.

Mať tak o koliesko viac! je čítanie pre mladších aj starších čitateľov, ktoré nevychádza z módy ani v 21. storočí. V podaní Popovičovcov knižka tiež prináša veselé obrázky o vážnych vynálezoch.

Podľa tejto knihy nakrútili Ivan a Dávid Popovičovci rovnomenný animovaný seriál vysielaný RTVS.

TASR informovala za vydavateľstvo Ikar PR manažérka Mária Lešková.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

20. septembra 2017 21:46

Vychádza pokračovanie knižky pre teenagerov Život Adama 2
Autor knihy Peter „Petko“ Opet, známy zo skupiny Polemic, sa v nej opäť inšpiroval príbehmi svojho syna – tentoraz už šiestaka Adama, ktorý je zábavný, rebelský, prchký.

sk
20. septembra 2017 12:02

Láska je tajná prísada
Odlišnejších kuchárov by ste len ťažko hľadali. Andrew Knight podľahol kuchárskemu umeniu zvodnej haute cuisine, kým Brooke Dayová podáva svojim hosťom jedlá tradičnej novoanglickej kuchyne.

sk
19. septembra 2017 21:24

Limitovanú edíciu Dobšinského rozprávok uviedli do života soľou
Kompletné trojzväzkové vydanie Prostonárodných slovenských rozprávok viazaných v koži uviedol do života soľou minister kultúry SR Marek Maďarič.

sk

Téma TASR


Historický kalendár

Medzinárodný deň proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi - vyhlásený bol v januári 1999 na Svetovej konferencii ...Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac