< sekcia Košický kraj

Košická zoologická záhrada opäť využila nepredané vianočné stromčeky

Vianočné stromčeky, ktoré nepredali košické Mestské lesy a súkromní predajcovia, skončili v Zoologickej záhrade Košice. Dnes servírovali chovatelia stromčeky takinom, zubrom, jeleňom, paovciam, a dostali ich aj ťavy dvojhrbé (na snímke). Košice, 9. januára 2019. Foto: TASR/František Iván

Nepredané vianočné stromčeky slúžia aj na obohatenie priestoru vo vtáčích voliérach či chovných zariadeniach pre primáty.

Košice 9. januára (TASR) – Vianočné stromčeky, ktoré košické Mestské lesy a súkromní predajcovia nepredali, skončili aj v tomto roku v Zoologickej záhrade Košice. Ako pre TASR uviedla vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu zoo v mestskej časti Kavečany Eva Malešová, v týchto dňoch si na nich pochutnávajú najmä lesné a vysokohorské kopytníky.

"V zimnom období sú pre nich spestrením kŕmnych dávok. Dnes servírovali chovatelia stromčeky takinom, zubrom, jeleňom, paovciam, ale dostali ich aj ťavy dvojhrbé. Tento prospešný doplnok potravy si tradične s veľkou chuťou užívali takiny. Majestátny samec v stáde zubrov si najprv stromčeky prehadzoval na rohoch a až neskôr sa pustil do voňavého ihličia. Jelene a paovce sa stromčekom vždy potešia," dodala s tým, že po nich zostanú iba prázdne konáre.

Ako ďalej uviedla, ohryz, resp. konáre listnatých a ihličnatých stromov, je dôležitou súčasťou výživy a imituje prirodzené podmienky života zvierat, ktoré si v zime dopĺňajú energiu obhrýzaním ihličia a kôry stromov. Nachádzajú v nich živiny prospešné pre látkovú výmenu.

Nepredané vianočné stromčeky slúžia tiež na obohatenie priestoru vo vtáčích voliérach či chovných zariadeniach pre primáty.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.