< sekcia Košický kraj

Práce na výstavbe diaľnice Budimír - Bidovce postupujú podľa plánu

Výstavba úseku diaľnice D1 Budimír Bidovce, ktorý bude súčasťou východného obchvatu Košíc, sa začala v novembri 2016. Foto: TASR František Iván

Ukončenie stavebných prác a sprejazdnenie úseku NDS plánuje v súlade so zmluvou o diele, v decembri 2019.

Košice 8. februára (TASR) - Výstavba diaľničného obchvatu Košíc postupuje podľa harmonogramu. Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) prispeje k lepšiemu a bezpečnejšiemu dopravnému spojeniu s východom Slovenska a južnej trasy vedúcej do Maďarska.

"Práce na výstavbe diaľničného úseku D1 Budimír – Bidovce prebiehajú v zmysle časového, vecného a finančného harmonogramu. Na stavbe sa momentálne realizujú zemné práce v rozsahu primeranom klimatickým podmienkam, prevažná časť stavebných prác sa vykonáva na mostných objektoch," uviedla pre TASR hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Ukončenie stavebných prác a sprejazdnenie úseku NDS plánuje v súlade so zmluvou o diele, v decembri 2019.

Výstavba úseku diaľnice D1, ktorý bude súčasťou východného obchvatu Košíc, sa začala v novembri 2016. Investorom je Národná diaľničná spoločnosť. Rozpočet na úsek v dĺžke 15,46 kilometra je 197,4 milióna eur bez DPH. Stavbu financovanú z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu realizuje spoločnosť Skanska SK.

Budovaná diaľnica D1 v úseku Budimír – Košické Oľšany – Bidovce napojením na úsek D1 Prešov - Budimír preberie podstatnú časť celkovej dopravy z úseku cesty I/68 a I/19, najmä tranzitnú nákladnú dopravu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.