Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana
< sekcia Krimi

POLÍCIA VARUJE: Deti ani zvieratá by nemali ostávať v aute bez dozoru

Na archívnej snímke zľava hlavný veterinárny lekár Ministerstva vnútra (MV) SR Martin Paľa a psovodka Lucia Kolenčíková počas ukážky chladenia prehriateho psa po vyslobodení z auta počas tlačovej konferencie Prezídia Policajného zboru (PPZ) SR k uvedeniu 3. ročníka projektu Nezabudni na mňa v aute Foto: TASR Jaroslav Novák

Kampaň Nezabudni na mňa v aute! už štvrtý rok pripomína, aké nebezpečenstvá hrozia pri ich ponechaní v rozhorúčenom aute.

Bratislava 17. júna (TASR) - Deti ani domáci miláčikovia by nikdy nemali ostávať v aute bez dozoru. Obzvlášť počas horúcich dní, keď môže teplota v aute dosiahnuť až 50 stupňov Celzia. Polícia na to opätovne upozorňuje v rámci kampane Nezabudni na mňa v aute!. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

„Kampaňou Nezabudni na mňa v aute! už štvrtý rok pripomíname, aké nebezpečenstvá hrozia pri ich ponechaní v rozhorúčenom aute, ako aj rady a tipy, ako ich nezabudnúť v aute. Jedným z nich je aj umiestnenie letáčika s názvom kampane na viditeľné miesto v aute, aby pri opustení auta pripomenul rodičom, že v ňom nie sú sami,“ uviedla hovorkyňa s tým, že polícia bude letáky rozdávať najmä na parkoviskách nákupných centier, kúpalísk či nemocníc po celom Slovensku.



Tento rok polícia pripravila rozhovory s forenzným psychológom Martinom Gronským, ktoré bude postupne uverejňovať na sociálnej sieti. Psychológ bude hovoriť o tom, ako sa nenechať stiahnuť do stereotypu dňa, ale naopak, sústrediť sa na to, že je životu nebezpečné nechať v rozhorúčenom aute dieťa a aké to môže mať následky na psychike príbuzných.

„Zabudnúť dieťa v aute je ako zabudnúť na seba. Je to indikátorom toho, že sme vlastne mimo reality, pohltení každodennými povinnosťami a starosťami. Doba, ktorú žijeme, je zložitá, vyžaduje najmä koncentráciu na seba samého. Dieťa žije v intimite svojich rodičov, ktorých považuje za múdre a autority a bezhranične im dôveruje. Dieťa cíti, keď má autorita toho priveľa, nebude im chcieť pridávať, a tak zostane tichučko trpieť,“ priblížil psychológ.