< sekcia Kultúra

Staré Mesto v Bratislave ožije v sobotu jesenným Dobrým trhom

Archívne foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Pre návštevníkov prinesie 130 stánkov od Suchého mýta po Svoradovu ulicu.

Bratislava 13. septembra (TASR) – Panenská a Podjavorinská ulica v bratislavskom Starom Meste opäť ožijú Dobrým trhom. Ten jesenný so sebou v sobotu (15.9.) prinesie čerstvú zeleninu a produkty, gastrozóny, slovenský dizajn či tvorivé workshopy, diskusie a koncerty. Chýbať nebude ani rozprávkové Hravé m(i)esto či Rozprávkový dvor.

Projekt Hravé m(i)esto, teda zónu pre rodiny s deťmi, už Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) vyskúšalo tento rok pre záujem už na viacerých podujatiach. Na Dobrom trhu sú v rámci tejto detskej zóny pripravené akrobatické a cirkusové vystúpenia či predstavenie divadla Dunajka.

Projekt Rozprávkový dvor v záhrade evanjelického kostola prenesie deti do čarovnej krajiny, ktorou budú prechádzať cez jednotlivé stanovištia. "Rozprávkové skákačky, objímací strom, obrí slimák, ale aj plávajúce rybky v záhrade graficky vytvoril slovenský výtvarník Fero Lipták," priblížila Jana Túry z BKIS.

Septembrový Dobrý trh organizuje občianske združenie Punkt a pre návštevníkov prinesie 130 stánkov od Suchého mýta po Svoradovu ulicu. Opäť však podľa organizátorov nebude podujatím pre desaťtisíce návštevníkov, ale bude aj o spoznávaní a upevňovaní miestnej komunity. Pripravené sú tiež rôzne diskusie.

"Dobrý trh aj na Panenskej pokračuje v snahe byť podujatím bez odpadu. Na jar sa podarilo znížiť objem komunálneho odpadu na desať percent, všetok ostatný odpad zrecyklovali alebo skompostovali," podotýkajú organizátori. Pripomínajú preto, že aj v sobotu bude zakázané servírovať jedlo a nápoje do plastu, riad má byť rozložiteľný. "Pre návštevníkov bude pripravená recyklačná stanica a praktické ukážky znižovania odpadu v domácnosti, napríklad workshopy o domácom kompostovaní," dodáva organizačný tím.

Dobrý trh sa uskutoční v sobotu, a to od 10.00 do 17.00 h.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.