Kultúra

Bratislavu čaká víkend plný tanca

TASR, 22. apríla 2014 9:16

Pri príležitosti Medzinárodného dňa tanca sa v priestoroch tanečných škôl budú organizovať rôzne sprievodné podujatia.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 22. apríla (TASR) - Najtanečnejší víkend roka, workshopy rôznych štýlov, ukážky vystúpenia amatérskych aj prestížnych tanečných telies a sólistov či hromadný flashmob - to všetko čaká Bratislavčanov, ale aj návštevníkov hlavného mesta od 26. do 27. apríla v rámci osláv Medzinárodného dňa tanca.

Pri príležitosti tohto sviatku Tanečná škola a Divadlo elledanse už od svojho vzniku v roku 2007 organizuje po vzore ostatných svetových metropol tanečné aktivity pre širokú verejnosť. "Oficiálnym dátumom Medzinárodného dňa tanca je 29. apríl. Avšak oslavovať budeme cez posledný aprílový víkend, keďže dni pracovného pokoja pritiahnu nepomerne viac divákov ako pracovné dni," informoval TASR Matej Moncoľ, manažér pre marketing a PR elledanse.

V priestoroch tanečnej školy a alternatívneho divadla na Miletičovej ul. budú 26. apríla prebiehať kurzy rôznych tanečných štýlov od 9.30 do 14.00 h. Účastníci ich zakončia nácvikom spoločného flashmobu. Tanečný maratón sa uskutoční o deň neskôr (27. 4.) na námestí M. R. Štefánika zo začiatkom o 9.00 h. Pripravené sú tanečné workshopy pod vedením profesionálnych lektorov, vystúpenia tanečných skupín aj jednotlivcov. Predstavia sa napríklad Hip Hop Fakulta, Balet SND, SĽUK, CreDance, Batatimba, EtnoDance a ďalší. "Na záver nebude chýbať flashmob - hromadný tanec v podaní všetkých zúčastnených," dodal.

Medzinárodný deň tanca sa pripomína od roku 1982. Zastrešuje ho Medzinárodný divadelný ústav (ITI), Medzinárodná tanečná rada (CID) a UNESCO. Dátum 29. 4. bol zvolený na počesť francúzskeho tanečníka, choreografa a tvorcu moderného baletu Jeana-Georgesa Noverrea (1727). Posolstvom dňa je oslava tanca, zjednotenie jeho všetkých foriem, zvýraznenie jeho schopnosti spájať ľudí rôznych národností a kultúr.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 9:31

Opona sa zastrela: Vo veku 84 rokov zomrel dramatik Osvald Zahradník
Narodil sa v rodine mlynárskeho robotníka a vzdelanie získaval v Banskej Bystrici, Svite a v Prahe na filozofickej fakulte Karolovej univerzity, kde študoval odbory filozofia a psychológia.

sk
dnes 9:22

VIDEO: Bratislavu čaká belgická hudobná jeseň
Z Belgicka na jeseň prídu svoju tvorbu predstaviť bratislavským divákom elektro-rockoví Intergalactic Lovers, folkové zoskupenie Lee Anderson či frontman kapely Balthazar. video

sk
dnes 8:25

VIDEO: Do slovenských kín vstupuje životopisná dráma Neruda
Príbeh o prenasledovaní spisovateľa Pabla Nerudu, ktorý režisér Pablo Larraín nazýva falošným životopisom, bol nominovaný na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. video

sk

Najčítanejšie Kultúra

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac