Kultúra

Bratislavu čaká víkend plný tanca

TASR, 22. apríla 2014 9:16

Pri príležitosti Medzinárodného dňa tanca sa v priestoroch tanečných škôl budú organizovať rôzne sprievodné podujatia.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 22. apríla (TASR) - Najtanečnejší víkend roka, workshopy rôznych štýlov, ukážky vystúpenia amatérskych aj prestížnych tanečných telies a sólistov či hromadný flashmob - to všetko čaká Bratislavčanov, ale aj návštevníkov hlavného mesta od 26. do 27. apríla v rámci osláv Medzinárodného dňa tanca.

Pri príležitosti tohto sviatku Tanečná škola a Divadlo elledanse už od svojho vzniku v roku 2007 organizuje po vzore ostatných svetových metropol tanečné aktivity pre širokú verejnosť. "Oficiálnym dátumom Medzinárodného dňa tanca je 29. apríl. Avšak oslavovať budeme cez posledný aprílový víkend, keďže dni pracovného pokoja pritiahnu nepomerne viac divákov ako pracovné dni," informoval TASR Matej Moncoľ, manažér pre marketing a PR elledanse.

V priestoroch tanečnej školy a alternatívneho divadla na Miletičovej ul. budú 26. apríla prebiehať kurzy rôznych tanečných štýlov od 9.30 do 14.00 h. Účastníci ich zakončia nácvikom spoločného flashmobu. Tanečný maratón sa uskutoční o deň neskôr (27. 4.) na námestí M. R. Štefánika zo začiatkom o 9.00 h. Pripravené sú tanečné workshopy pod vedením profesionálnych lektorov, vystúpenia tanečných skupín aj jednotlivcov. Predstavia sa napríklad Hip Hop Fakulta, Balet SND, SĽUK, CreDance, Batatimba, EtnoDance a ďalší. "Na záver nebude chýbať flashmob - hromadný tanec v podaní všetkých zúčastnených," dodal.

Medzinárodný deň tanca sa pripomína od roku 1982. Zastrešuje ho Medzinárodný divadelný ústav (ITI), Medzinárodná tanečná rada (CID) a UNESCO. Dátum 29. 4. bol zvolený na počesť francúzskeho tanečníka, choreografa a tvorcu moderného baletu Jeana-Georgesa Noverrea (1727). Posolstvom dňa je oslava tanca, zjednotenie jeho všetkých foriem, zvýraznenie jeho schopnosti spájať ľudí rôznych národností a kultúr.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 9:10

Ondrej Kandráč je jednou z hlavných postáv novej šou Všetko čo mám rád
S príchodom letných prázdnin odštartuje na JOJ-ke nová hudobno-zábavná šou. Moderátorom bude Štefan Skrúcaný.

sk
dnes 6:00

Máte radi naše ľudovky? Folkloristka Soňa Burlasová im zasvätila život
Je jednou z najvýznamnejších predstaviteliek modernej slovenskej etnomuzikológie a folkloristiky. Zaoberá sa štúdiom ľudových piesní, ktoré poníma ako viacvrstvový fenomén.

sk
včera 19:49

J. Rezník st. predstavil v Ružomberku rozlúčkovú básnickú zbierku
Spoluhosťom stretnutia sa stal literárny vedec, básnik a kulturológ Július Lomenčík, ktorý zároveň predstavil svoju monografiu o Jaroslavovi Rezníkovi.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac