< sekcia Kultúra

VIDEO: Petr Novotný nás roky zabával. Dnes sa dožíva veľkého jubilea

Na archívnej snímke Petr Novotný. Foto: TASR/Pavol Funtál

Postupom času sa stal vyhľadávaným estrádnym zabávačom. Je pre neho charakteristický priamočiary humor a prehnaná mimika.

Olomouc/Bratislava 6. augusta (TASR/TERAZ.sk) - Český moderátor, publicista a zabávač Petr Novotný má dnes 70 rokov.

Narodil sa 6. augusta 1947 v Olomouci (dnes Česko). Študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe. S moderovaním začínal najskôr ako konferencier hudobnej skupiny Greenhorns. Potom dlhé roky pôsobil ako spíker hudobnej skupiny Fešáci, s ktorou spolupracuje dodnes.

Postupom času sa stal vyhľadávaným estrádnym zabávačom. Je pre neho charakteristický priamočiary humor a prehnaná mimika. Je päťnásobným držiteľom titulu Osobnosť televíznej zábavy roka v ankete o najobľúbenejšiu tvár a program televíznych obrazoviek TýTý.Pôsobí tiež ako producent. Jeho zrejme najväčšou producentskou akciou bol megakoncert Nedvědi na Strahove, teda koncert bratov Jana a Františka Nedvědovcov a ich hostí na pražskom štadióne, ktorý 21. júna 1996 sledovalo okolo 70-tisíc divákov.

Má vlastnú vydavateľskú a umeleckú agentúru 6P, ktorá zastupuje celý rad známych a populárnych osobností.

Petr Novotný je tiež veľký kulinár, veľmi rád varí a zbiera kuchárske recepty. Medzi jeho koníčky patrí aj cestovanie. Na cestách zhromažďuje informácie a príbehy, ktoré potom knižne vydáva. Na svojom konte má nejednu cestopisnú či kuchársku knihu.

Vždy optimisticky naladeného Novotného však od októbra 2013 trápia aj rôzne zdravotné ťažkosti.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.