< sekcia Kultúra

Na festivale v Českom Krumlove vystúpia Cigánski diabli i Lúčnica

Na archívnej snímke Cigánski diabli. Foto: propagandahouse.sk

Návštevníci sa môžu tešiť na vizuálne a laserové efekty.

Český Krumlov 19. júla (TASR) - Už v piatok 20. júla večer sa v Českom Krumlove začne 27. ročník Medzinárodného hudobného festivalu.

Organizátori pripravili tentoraz na úvodný večer v Letnej jazdiarni zámockej záhrady hudobno-obrazovú feériu Festive Overture. Vystúpia na nej viacerí domáci i zahraniční umelci, ktorí budú mať neskôr samostatné koncerty, vrátane violončelistu Jiřího Bártu, sopranistky Sooyeon Kim z Kórejskej republiky či interpretov muzikálových melódií Christiane Nollovej a Hugha Panara. Návštevníci sa môžu tešiť na vizuálne a laserové efekty a krásnu výpravu.

Počas prehliadky vystúpia na celkove 19 koncertoch okrem iných aj renomovaný poľský tenorista Piotr Beczala, sopranistka Sondra Radvanovská z USA známa z popredných operných scén, ale aj slovenský súbor Cigánski diabli alebo formácie Hradišťan či Schola Gregoriana Pragensis.

Vyplýva to z informácií na webovej stránke festivalu (http://festivalkrumlov.cz).

O záver prehliadky sa postarajú 11. augusta účinkujúci slávnostného večera venovaného 100. výročiu vzniku bývalého Československa, medzi ktorými nebudú chýbať napríklad Lúčnica či Čechomor.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.