Kultúra

Divadlo elledanse sa lúči so svojím priestorom

OTS, 13. apríla 2015 9:30

Posledná rozlúčka s legendárnym priestorom bývalého bitúnku sa uskutoční 19.6.2015 o 20:00 hod.

Foto: elledanse
Bratislava 13. apríla 2015 (OTS) – Jediná stála tanečná scéna v Bratislave v júni 2015 definitívne ukončí prevádzku svojej divadelnej scény. Posledná rozlúčka s legendárnym priestorom bývalého bitúnku sa uskutoční 19.6.2015 o 20:00 hod.

Občianske združenie elledanse zastrešuje od roku 2007 činnosť Divadla elledanse, Tanečnej školy a Company elledanse. Za osem rokov svojej existencie pretvorilo historický priestor bratislavského bitúnku na multižánrový, kultúrny a komunitný priestor s kaviarňou, piatimi tanečnými sálami a variabilným divadelným priestorom. Od svojho vzniku uviedlo 22 premiér a zrealizovalo viac ako 1000 kultúrnych podujatí.

Rok 2015 je však posledným rokom existencie jedinej stálej tanečnej scény v Bratislave. „Finančná situácia Divadla je trvalo neudržateľná, napriek veľkému entuziazmu a pracovnému nasadeniu všetkých zainteresovaných, nenachádzame iné východisko ako definitívne ukončenie prevádzkovania vlastnej divadelnej scény," zdôvodnila rozhodnutie zakladateľka a umelecká riaditeľka elledanse Šárka Ondrišová.

Doterajšie sídlo – budova na Miletičovej ulici – je v súčasnosti na predaj. Občianske združenie elledanse však plánuje pokračovať vo svojich divadelných aktivitách a rokuje o možnostiach hosťovania na iných bratislavských scénach. Vo svojej činnosti bude pokračovať aj rozrastajúca sa Tanečná škola.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 9:31

Opona sa zastrela: Vo veku 84 rokov zomrel dramatik Osvald Zahradník
Narodil sa v rodine mlynárskeho robotníka a vzdelanie získaval v Banskej Bystrici, Svite a v Prahe na filozofickej fakulte Karolovej univerzity, kde študoval odbory filozofia a psychológia.

sk
dnes 9:22

VIDEO: Bratislavu čaká belgická hudobná jeseň
Z Belgicka na jeseň prídu svoju tvorbu predstaviť bratislavským divákom elektro-rockoví Intergalactic Lovers, folkové zoskupenie Lee Anderson či frontman kapely Balthazar. video

sk
dnes 8:25

VIDEO: Do slovenských kín vstupuje životopisná dráma Neruda
Príbeh o prenasledovaní spisovateľa Pabla Nerudu, ktorý režisér Pablo Larraín nazýva falošným životopisom, bol nominovaný na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. video

sk

Najčítanejšie Kultúra

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac