< sekcia Kultúra

Do kín mieri nová komédia od tvorcov Nedotknuteľných

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Francúzski režiséri a scenáristi Eric Toledano a Olivier Nakache vo svojom novom počine potvrdia, že keď organizujete dokonale premyslenú svadbu na zámku, je jasné, že to neprebehne úplne hladko.

Bratislava 23. novembra (TASR) - Kým nás svadba nerozdelí je názov novej komédie, s ktorou aj do slovenských kín prichádzajú tvorcovia úspešnej snímky Nedotknuteľní. Francúzski režiséri a scenáristi Eric Toledano a Olivier Nakache vo svojom novom počine potvrdia, že keď organizujete dokonale premyslenú, luxusnú svadbu na francúzskom zámku zo 17. storočia, je jasné, že to neprebehne úplne hladko.

Ak sa má niečo pokaziť, tak sa to naozaj pokazí a nezostane len pri tom. Profesionálna svadobná agentúra má na problémy 24 hodín a za ten čas sa toho môže stať naozaj veľa. Obzvlášť, keď šéf agentúry z priateľstva zamestná dotieravého fotografa, ktorého viac ako fotenie zaujíma svadobné pohostenie, nájde záskok za kapelu, ale pre tú je decentná zábava neznámym pojmom, a ženíchove polnočné prekvapenie definitívne zmení celú svadbu na grotesku. "Nová komédia od režisérov filmu Nedotknuteľní, ktorej zdrojom inšpirácie boli nepochybne aj Divoké historky, poteší srdce každé (aspoň trocha) škodoradostného diváka," avizuje distributér nového titulu, ktorý prichádza do kín od štvrtka 23. novembra.Komédiu Kým nás svadba nerozdelí s podtitulom Čo sa môže pokaziť, to sa pokazí, prináša do kín Asociácia slovenských filmových klubov.

Olivier Nakache (1973) a Eric Toledano (1971) filmársky spolupracujú od roku 1995. Stretli sa však, už keď mal Nakache sedemnásť a Toledano devätnásť, v letnom tábore vo Francúzsku. Obaja boli vtedy veľkými fanúšikmi Woodyho Allena a obaja chceli skúsiť filmovú kariéru. Odvtedy vytvorili štyri krátkometrážne a päť celovečerných filmov, pričom vo svojich dielach často pretáčajú sociálne klišé naruby. Ich najväčším doterajším úspechom sú Nedotknuteľní z roku 2011, ktorých celkové tržby sa vyšplhali na 426 miliónov dolárov. Pred dvoma rokmi priniesli slovenským divákom aj snímku Samba.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.