Kultúra

Cestovateľ Filip Kulisev predstaví Úžasné Slovensko vo filme a knihe

TASR, 5. septembra 2017 8:27

Filip Kulisev predstavuje krásy Slovenska prostredníctvom záberov z vtáčej perspektívy.

Slovenský fotograf a cestovateľ Filip Kulisev.
Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 5. septembra (TASR) - Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev dnes večer v bratislavskom Kine Lumiére po prvý raz odprezentuje 20-minútový film Amazing Slovakia, ktorý je súčasťou limitovanej edície knihy Úžasné Slovensko/Amazing Slovakia. Publikácia, ktorá sa monotematicky venuje Slovensku, vychádza v slovenskom a anglickom jazyku. Na jej slávnostnú prezentáciu prijali pozvanie prezident SR Andrej Kiska, americký veľvyslanec na Slovensku Adam Sterling či dezignovaný šéf Valného zhromaždenia OSN a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Filip Kulisev predstavuje krásy Slovenska prostredníctvom záberov z vtáčej perspektívy. "Vďaka pohľadom z výšky dokážu mnohé skryté krásy vyniknúť. Takto sa mi podarilo vyfotiť jedinú čriedu zubrov na Slovensku, jazero Morské oko skryté v bohatých lesoch Vihorlatu alebo Domašínsky meander na Váhu, ktorý sa nápadne podobá na jeho slávnejší náprotivok na rieke Colorado v americkom Grand Canyone," uviedol k najnovšiemu počinu pre TASR.

Fotograf zachytil aj málo známy Čabraďský hrad na strednom Slovensku. "Ukazuje, že za Machu Picchu netreba cestovať až do Peru," podčiarkuje Kulisev, ktorý prírodné krásy Slovenska nezužuje len na najznámejšie turistické lokality, ako sú Vysoké Tatry alebo Slovenský raj, prestavuje tiež mnohé málo známe klenoty našej prírody. "Slovensko nie je len nádherná príroda, ale aj história, ktorá ovplyvňuje naše územie posledné tisícročia. Hradné ruiny, veľkolepé zámky, opustené kláštory i starobylé kostoly sú dôkazom, že Slovensko bolo vždy križovatkou dejín v Európe," dodal autor.

Oficiálny krst knihy Úžasné Slovensko/Amazing Slovakia sa uskutoční 19. septembra v Sydney v rámci medzinárodnej konferencie Federácie Svetovej obchodnej komory. Súčasťou podujatia bude aj výstava Amazing Planet.

Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP sa za uplynulé desaťročie prepracoval do svetovej špičky vo fotografovaní prírodných scenérií. Absolvoval takmer 200 individuálnych výstav na Slovensku a po celom svete. Vydal deväť kníh, ktoré ukazujú nádheru a rozmanitosť prírody a rozprávajú aj jeho príbehy z ciest. Ako jeden z dvoch fotografov na svete získal najvyšší európsky titul Master QEP (Qualified European Professional Photographer) v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (FBIPP). Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody na Slovensku aj vo svete. Chce tak v prvom rade prispieť k ochrane biodiverzity a prírodného bohatstva planéty. Patrí k nadšeným milovníkom prírody a podporuje aktivity na jej ochranu aj pre budúce generácie.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 20:57

VIDEO: Talentovaná Janais prichádza s novinkou Hlavolam
Janais je slovenská skladateľka a interpretka spievajúca v slovenčine, angličtine a francúzštine. Jej doménou sa stal indie pop s prvkami folku a šansónu. video

sk
včera 20:52

Vzdelávací cyklus Filmový kabinet prekvapí novými témami aj filmami
Vzdelávací a prehľadový cyklus o dejinách svetovej a slovenskej kinematografie Filmový kabinet vznikol pri príležitosti 50. výročia vzniku Slovenského filmového ústav (SFÚ) v januári 2013.

sk
včera 20:38

Na Bratislavských jazzových dňoch aj tri skvelé hudobníčky a speváčky
Organizátori pripravili aj bonusový večer, 29. októbra bude v Ateliéri Babylon koncertovať basgitarista Marcus Miller.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac