Kultúra

Febiofest nezabudol na svojho najmenšieho diváka

TASR, 21. marca 2016 20:41

Aktuálny ročník MFFK Febiofest ponúka štyri organizované projekcie pre deti zo základných škôl, otvorené aj pre verejnosť.

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 21. marca (TASR) - Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest, ktorý sa práve koná v Bratislave, ani tento rok nezabudol na svojho najmenšieho diváka. V rámci sekcie Filmový kabinet deťom pripravil pre školákov v Bratislave aj v regiónoch interaktívnu prednášku o animovanom filme, spojenú s premietaním šiestich častí dobrodružstiev dvoch dievčatiek - Mimi a Lízy.

Kreslené postavičky spája nielen priateľstvo, ale aj chuť spoznávať svet tej druhej. Mimi a Líza preskúmajú spolu s deťmi magickú krajinu fantázie so všetkými jej zákutiami. Svet nevidiacich a tých, ktorí vidia. Aký dôležitý je pre deti kamarát, aké úžasné je vnímať pocity druhého a aká obohacujúca môže byť rozdielnosť. Toto posolstvo môžu rozpoznať v príbehoch nielen malí diváci, ale aj dospelí.

Aktuálny ročník MFFK Febiofest ponúka štyri organizované projekcie pre deti zo základných škôl, otvorené aj pre verejnosť, na ktorých predstaví malým divákom šesť príbehov obľúbenej dvojice Mimi a Líza. Dobrodružstvá dvoch malých dievčat si deti nielen pozrú, ale dozvedia sa tiež, ako sa jednotlivé časti pripravovali a čo všetko tvorba animovaného príbehu zahŕňa. Prezradia to v rámci workshopu režisérky a animátorky rozprávok Katarína Kerekesová, Mária Oľhová a Zuzana Polonská.

"Premietame v termínoch 22. a 23. marca o 9.00 v Kine Lumiére na Špitálskej ulici. Po Bratislave vyrazí Mimi a Líza aj do regiónov,"
TASR informovala Martina Pašteková z ASFK, organizátora festivalu. Po jeho bratislavskej časti sa projekcie obľúbeného seriálu presunú do Artkina Trenčín (1. 4.), do kina Úsmev v Košiciach (5. 4.), do kina Iskra v Kežmarku (6. 4.) a do kina Hviezda v Trnave (14. 4.).

Po minuloročnej spolupráci pripravila ASFK opäť aj špeciálnu projekciu pre ľudí s mentálnym postihom z Domova sociálnych služieb, ktorá sa uskutoční v stredu 23. marca. "Klienti a klientky DSS Javorinská sú dospelí ľudia s mentálnym znevýhodnením. Títo ľudia sú často na okraji našej spoločnosti. Návštevou filmového festivalu Febiofest majú možnosť napojiť sa na aktuálne kultúrne dianie a priamo zažiť festival, ktorý poznajú z masovokomunikačných prostriedkov. Návštevou projekcie Mimi a Líza spojenú s interaktívnou prednáškou majú možnosť blízkym ľahko pochopiteľným spôsobom - formou rozprávkového príbehu - vidieť cestu priateľstva človeka s postihnutím a bez postihnutia," hovorí sociálna terapeutka Zuzana Homolová.

Všetky projekcie zo sekcie Filmový kabinet deťom sú zadarmo.


Prečítajte si aj:

18. marca 2016 13:46

Najlepším klubovým filmom za rok 2015 je Eva Nová
Cenu prevzal producent a kameraman filmu Ján Meliš so strihačom Františkom Krähenbielom.

sk
17. marca 2016 12:15

Bratislavský Febiofest štartuje kontroverzná snímka Já, Olga Hepnarová
Ide o existenciálnu drámu ženy, ktorá v roku 1973 nasadla do nákladného auta a v centre Prahy zabila osem ľudí. video

sk
8. marca 2016 14:30

Febiofeste uvedie film, ktorý sa vracia ku kupónovej privatizácii
MFFK Febiofest sa uskutoční od 17. do 23. marca. video

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 13:43

POĎ VON: Garage Band Contest a Rozlúčka s dostihovou sezónou
TABLET.TV vám prináša tipy, kam ísť tento víkend v Bratislave.

sk
dnes 13:30

VIDEO: R. Schuster sa vrátil na Bratislavský hrad výstavou o Brazílii
Rudolf Schuster je známy svojou cestovateľskou a fotografickou vášňou. Počas svojej aktívnej kariéry precestoval takmer celý svet.

sk
dnes 10:48

Film Červený kapitán uvedú na áčkovom filmovom festivale
Estónsky festival Black Nights patrí do kategórie kam sa zaraďujú známe festivaly v Cannes, Berlíne alebo Benátkach. Jubilejný 20. ročník sa uskutoční od 11. do 27. novembra. video

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac