< sekcia Kultúra

Francúzska speváčka Zaz oznámila vydanie štvrtého štúdiového albumu

Francúzska speváčka Zaz. Foto: Matyáš Theuer

Inšpirovali ju zážitky z ciest a nekonečných koncertov, kde speváčka stretáva a pozoruje veľa ľudských tvárí a charakterov.

Bratislava 12. septembra (TASR) - Francúzska speváčka Zaz oznámila vydanie štvrtého štúdiového albumu Effet Miroir, ktorý vyjde 16. novembra. Prvým singlom je pieseň Qué Vendrá.

Pieseň naspievaná vo francúzštine a španielčine vyzýva prijať život taký, aký je. A hlavne nič neľutovať. Je inšpirovaný rómskym džezom a španielskymi rytmami akustických gitár a nabáda k bezstarostnému tancovaniu. „Stane sa čokoľvek, alebo čo príde,“ spieva Zaz a pritom srší pozitívnou náladou.

Názov pripravovaného albumu Effet Miroir sa prekladá ako Zrkadlový efekt. V duchu prvého singla nahrávka bude o kráse ľudského života a jeho nedokonalosti. „Prijať všetky naše stránky aj s ich paradoxmi je pre mňa spôsob zjednotiť protipóly nášho bytia,“ komentuje novú platňu Zaz.Inšpirovali ju zážitky z ciest a nekonečných koncertov, kde speváčka stretáva a pozoruje veľa ľudských tvárí a charakterov. Na novom albume sa spojili nielen rôzne životné príbehy, ale aj hudobné vplyvy, ako šansón, pop, juhoamerická gitarová hudba a rock. Zaz sa s týmito inšpiráciami pohráva s príznačnou ľahkosťou a šarmom, ktoré sú doplnené jej ľahko chrapľavým hlasom.

Isabelle Geffroy, vystupujúca pod pseudonymom Zaz, sa hudbe venuje odmalička. Už od začiatku pôsobila v rôznych kapelách a v roku 2010 vydala svoj prvý sólový album so svetoznámym hitom Je veux. Od tej doby vyhrala celý rad ocenení vrátane francúzskeho a nemeckého Grammy a predala viac než štyri milióny kusov nahrávok po celom svete.

Miluje kubánsku a latinskú hudbu, Vivaldiho Štyri ročné obdobia a jazzovú divu Ellu Fitzgerald, ku ktorej býva často prirovnávaná. Jej ostatný album Paris vyšiel v roku 2014 a predstavila na ňom spoluprácu s hudobníkmi akými sú Charles Aznavour alebo Quincy Jones. Zaz svoju dobrotu šíri do sveta nielen hudbou, ale aj charitatívnymi aktivitami. Založila iniciatívu Zazimut a s jej pomocou podporuje sociálne prínosné projekty.

Na jej tohtoročnú albumovú novinku čaká aj slovenské publikum, ktoré si ju bude môcť opäť vypočuť naživo v sobotu 16. februára 2019 v bratislavskej Incheba Expo Aréne.

TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.