< sekcia Kultúra

Hans Zimmer sa predstaví v Bratislave aj s hosťami

Skladateľ Hans Zimmer. Foto: TASR/AP

Koncertná šnúra Hans Zimmer Live On Tour 2016 sa začne 6. apríla, umelci v rámci nej navštívia 31 miest vrátane Bratislavy, kde sa predstavia 5. mája.

Bratislava 1. marca (TASR) - Oscarový skladateľ Hans Zimmer, ktorý zavíta 5. mája na Slovensko, odohrá koncert na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v sprievode zvučných mien z hudobného prostredia. O koho ide, postupne prezrádza. Autor hudby k filmom Gladiátor, Leví kráľ, Temný rytier, Počiatok, Interstellar, Piráti Karibiku, Spiderman, Sherlock Holmes, Da Vinciho kód a mnohým ďalším, ktorý je momentálne najžiadanejším hollywoodskym skladateľom, vyráža na svoje prvé svetové turné už túto jar.

Na vybraných koncertoch v Londýne, Berlíne i Dubline bude prítomný legendárny gitarista Johnny Marr (člen bývalej britskej rockovej kapely The Smiths, komponoval aj s Pet Shop Boys), ktorý bude súčasťou 70-člennej skupiny muzikantov na pódiu. Marr spolupracoval so Zimmerom na soundtracku k filmu Počiatok alebo The Amazing Spiderman 2.

Pre slovenského fanúšika je iste zaujímavou správou, že súčasťou celého turné vrátane slovenského koncertu bude spevák Lebohang "Lebo M" Morake a tiež gitarista Mike Einziger zo skupiny Incubus. Lebo M je rodák z Južnej Afriky, ktorého hlas je všetkým známy práve zo soundtracku Leví kráľ. Juhoafrického speváka si Zimmer najal, aby mu pomohol s nahrávkami afrických zborov. Spolupráca vyústila do nevídaného úspechu, Zimmer totiž získal Oscara za hudbu k uvedenému filmu. Kto by nepoznal hlas Leba M z úvodnej skladby Circle of Life.

"Keď ma štúdio Disney oslovilo, aby som zložil hudbu k filmu Leví kráľ, presne som vedel, s kým chcem pri tom spolupracovať. Potreboval som nájsť Leba. On je stelesnením filmu," uviedol na margo afrického speváka Hans Zimmer.

Inšpiráciou pre tohtoročnú šnúru boli dve špeciálne vystúpenia Hans Zimmer Revealed v londýnskej sále Hammersmith Apollo v roku 2014. Vypredané koncerty, na ktorých nechýbali ani Pharrell Williams a Johnny Marr, vysoko ocenili kritici aj fanúšikovia. Vizuálny zážitok vtedy divákom ponúkol i svetoznámy svetelný dizajnér Marc Brickman, ktorý spolupracoval v minulosti s Pink Floyd i Barbarou Streisandovou a stojí aj za famóznym osvetlením newyorskej budovy Empire State Building. Práve on bude opäť zodpovedný za vizuálnu podobu nastávajúceho turné.

Koncertná šnúra Hans Zimmer Live On Tour 2016 sa začne 6. apríla, umelci v rámci nej navštívia 31 miest vrátane Bratislavy, kde sa predstavia 5. mája. Turné ukončí spektakulárna šou vo francúzskom meste Orange v antickom divadle Théâtre Antique, najlepšie zachovanom rímskom amfiteátri v celej Európe

Vstupenky na bratislavský koncert ponúka sieť Predpredaj.sk. TASR informoval PR manažér Ján Kakaščík.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.