< sekcia Kultúra

Marika Gombitová naspieva titulnú pieseň k novej filmovej rozprávke

V roku 1956 sa narodila MARIKA GOMBITOVÁ, speváčka a skladateľka. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Kráľovná slovenskej pop-music Marika Gombitová naspieva titulnú pieseň k novej filmovej rozprávke Sedem zhavranelých bratov. Text piesne napísal Kamil Peteraj a hudbu zložil Vašo Patejdl.

Bratislava 22. apríla (TASR) - Kráľovná slovenskej pop-music Marika Gombitová naspieva titulnú pieseň k novej filmovej rozprávke Sedem zhavranelých bratov. Text piesne napísal Kamil Peteraj a hudbu zložil Vašo Patejdl. V utorok večer (21. 4.) si Gombitovej fanúšikovia mohli prečítať na jej oficiálnej fanpage na Facebooku speváčkino definitívne vyjadrenie. Potvrdila v ňom, že budúci týždeň nahráva ústrednú pesničku v slovensko-českej rozprávke Sedem zhavranelých bratov režisérky Alice Nellis. "Veľmi sa na túto prácu teším, držte mi palce," požiadala svojich fanúšikov Marika.

Nová slovensko-česká rozprávka na motívy Pavla Dobšinského príde do slovenských kín 28. mája. Hudbu k filmu nahrával počas druhého aprílového víkendu Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča za účasti jej autora, skladateľa Vaša Patejdla.

Sedem zhavranelých bratov ponúka veľké mená nielen v tíme tvorcov, ale aj hercov. Diváci budú mať možnosť vidieť v hlavných úlohách Marthu Issovú, Janu Oľhovú, Mariána Geišberga, Sabinu Remundovú, ale aj Mira Nogu či Csongora Cassaia.

TASR informovala za tvorcov filmovej novinky Eva Gažová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.