< sekcia Kultúra

V Martine odštartoval najstarší festival amatérskeho divadla v Európe

Na snímke tvorivá dielňa Klaun v hračkárstve s hercom, mímom a klaunom Cirque du soleil Jurajom Benčíkom (vľavo) počas otvorenia 95. ročníka súťaží slovenských divadelných súborov a prehliadka s medzinárodnou účasťou Scénická žatva 2017 v Martine dňa 25. augusta 2017. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Neoddeliteľnou súčasťou festivalu sú aj tento rok tvorivé divadelné dielne, rozborové semináre či tematický seminár.

Martin 25. augusta (TASR) - Desať slovenských divadelných súborov a šesť jednotlivcov sa predstaví v rámci hlavného programu jubilejného 95. ročníka súťaže slovenských divadelných súborov s medzinárodnou účasťou Scénická žatva, ktorá sa začala dnes v Martine. Najstarší festival neprofesionálneho divadla v Európe obohatia aj inscenácie troch zahraničných súborov.

"Počas piatich dní sa predstavia najzaujímavejšie inscenácie a najúspešnejší recitátori z celoštátnych postupových súťaží a prehliadok, ktoré z poverenia Ministerstva kultúry SR každoročne vyhlasuje Národné osvetové centrum," povedala pre TASR organizátorka podujatia Martina Majerníková Koval.Neoddeliteľnou súčasťou festivalu sú aj tento rok tvorivé divadelné dielne, rozborové semináre či tematický seminár. "Nezabudli sme ani na najmenších, pre ktorých sú pripravené detské tvorivé dielne, kde si všetky hravé deti budú môcť za pomoci lektorov vyrobiť divadelné masky, škrabošky, bábky či maňušky," uviedla.

Doplnila, že Scénická žatva je každoročným vyvrcholením sezóny amatérskeho divadla a umeleckého prednesu a tiež zavŕšením celoročného tvorivého úsilia jednotlivcov a súborov vo všetkých druhoch a žánroch činoherného divadla.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.