< sekcia Kultúra

Nový manažment RTVS doplní M. Dzurjanin a P. Stano Maťašovská

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Dzurjanin nahradí Martinu Kubániovú, ktorá nastúpila na materskú dovolenku. Stano Maťašovská zase Ján Balaščáka.

Bratislava 25. septembra (TASR) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) pokračuje v budovaní nového manažmentu. Od 1. októbra dochádza k zmenám najmä v jeho rozhlasovej časti.

Novým šéfdramaturgom Rádia Slovensko sa stane Michal Dzurjanin a novou vedúcou odboru rozhlasového spravodajstva Petra Stano Maťašovská. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. "Sme veľmi radi, že sa vracajú do rozširujúceho sa okruhu skúsených profesionálov, tešíme sa na spoluprácu s nimi," povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Dzurjanin nahradí Martinu Kubániovú, ktorá nastúpila na materskú dovolenku. Stano Maťašovská zase Ján Balaščáka, povereného vedúceho odboru rozhlasového spravodajstva.

Dzurjanin bol v rokoch 1995-96 a 1999-2003 redaktorom spravodajstva Slovenského rozhlasu. Následne pracoval ako hovorca Ústavu pamäti národa a v rokoch 2004-2011 bol členom Rozhlasovej rady, z toho jedno obdobie jej predsedom. Má pracovné skúsenosti aj zo samosprávy a štátnej správy. "Slovenský rozhlas je mojím životným pôsobiskom a som vďačný za príležitosť vrátiť sa doň a odovzdať svoje skúsenosti v prospech skvalitnenia jeho programu," povedal.

Stano Maťašovská pôsobila počas štúdia v domácej redakcii Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR). V rokoch 2006-2010 pracovala v Slovenskom rozhlase ako redaktorka a parlamentná spravodajkyňa Rádiožurnálu, moderátorka hlavnej politickej diskusnej relácie Sobotné dialógy a správ. V rokoch 2010-2011 bola reportérkou domáceho spravodajstva v TA3 a v 2011-2012 redaktorkou domácej politiky v Hospodárskych novinách.

Uplynulých päť rokov pracovala ako hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava s výnimkou obdobia, keď počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ pôsobila ako riaditeľka odboru komunikácie na MŽP SR. "Som rada, že môžem byť znova súčasťou verejnoprávneho spravodajského tímu... Verím, že sa nám spoločne podarí skvalitniť vysielanie a viac využiť potenciál jedinečného rozhlasového spravodajstva. Je to pre mňa výzva, ktorú vnímam s adekvátnou zodpovednosťou a pokorou," konštatovala.

K zmenám došlo nedávno aj na vedúcich pozíciách sekcie spravodajstva, športu a publicistiky. Doterajší riaditeľ sekcie Lukáš Diko vo funkcii skončil, od 15. septembra ho nahradil Juraj Rybanský. Novým vedúcim odboru televízneho spravodajstva sa od 23. septembra stal Boris Chmel.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.