Kultúra

Národná slávnosť na Devíne sa uskutoční už po šiesty raz

TASR, 21. apríla 2017 21:38

Ročník 2017 špecificky pripomenie pobyt Antona Bernoláka na devínskej fare a výročie smrti sv. Metoda.

Devín, ilustračná snímka Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 21. apríla (TASR) – Už po šiesty raz sa uskutoční v sobotu (22.4.) v Bratislave matičná Národná slávnosť na Devíne. TASR informovala Ivana Poláková z Informačného ústredia Matice slovenskej v Martine.

"Toto podujatie sa koná ako výročná pripomienka pôsobenia sv. Cyrila a sv. Metoda a vychádzky štúrovcov na hrad Devín, ktoré majú v dejinnej tradícii slovenského národa trvalé a nezastupiteľné miesto. Ročník 2017 špecificky pripomenie pobyt Antona Bernoláka na devínskej fare a výročie smrti sv. Metoda (6. apríla 885)," uviedla Poláková.

Organizátorom podujatia je Dom Matice slovenskej v Bratislave, podieľajú sa na ňom aj iné štátne, regionálne, mestské, obecné a cirkevné inštitúcie.

V rámci Národnej slávnosti na Devíne sa uskutoční II. folklórny festival Matice slovenskej, na ktorom sa predstavia napríklad folklórny súbor Zemplín Michalovce z Košického samosprávneho kraja, Banícky spevácky zbor Špania Dolina a detský folklórny súbor Prvosienka z Banskobystrického samosprávneho kraja.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 13:57

Výstava Dedičstvo Karola Veľkého láka do Východoslovenského múzea
Návštevníka chce viesť k zamysleniu nad tým, čo dnešných ľudí spája s takým dávnym obdobím. Pod titulom Včasný stredovek ako kolíska európskej kultúry je pre verejnosť prístupná do 8. októbra.

sk
dnes 13:34

Do slovenských kín prichádza Fínske leto s Akim Kaurismäkim
Ešte predtým si filmoví priaznivci môžu pripomenúť jeho staršie diela.

sk
dnes 12:27

Počas Noci múzeí otvorili brány štúrovské a ostrihomské múzeá
Podľa šéfa Mestského múzea v Štúrove Júliusa Juhásza sa na akcii zúčastnilo 13 inštitúcií, na ktoré sa návštevníci mohli dopraviť nočným vláčikom, ktorý premával na trase do Ostrihomu a späť.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac