Kultúra

Národná slávnosť na Devíne sa uskutoční už po šiesty raz

TASR, 21. apríla 2017 21:38

Ročník 2017 špecificky pripomenie pobyt Antona Bernoláka na devínskej fare a výročie smrti sv. Metoda.

Devín, ilustračná snímka Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 21. apríla (TASR) – Už po šiesty raz sa uskutoční v sobotu (22.4.) v Bratislave matičná Národná slávnosť na Devíne. TASR informovala Ivana Poláková z Informačného ústredia Matice slovenskej v Martine.

"Toto podujatie sa koná ako výročná pripomienka pôsobenia sv. Cyrila a sv. Metoda a vychádzky štúrovcov na hrad Devín, ktoré majú v dejinnej tradícii slovenského národa trvalé a nezastupiteľné miesto. Ročník 2017 špecificky pripomenie pobyt Antona Bernoláka na devínskej fare a výročie smrti sv. Metoda (6. apríla 885)," uviedla Poláková.

Organizátorom podujatia je Dom Matice slovenskej v Bratislave, podieľajú sa na ňom aj iné štátne, regionálne, mestské, obecné a cirkevné inštitúcie.

V rámci Národnej slávnosti na Devíne sa uskutoční II. folklórny festival Matice slovenskej, na ktorom sa predstavia napríklad folklórny súbor Zemplín Michalovce z Košického samosprávneho kraja, Banícky spevácky zbor Špania Dolina a detský folklórny súbor Prvosienka z Banskobystrického samosprávneho kraja.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 6:15

VIDEO: Princezná českého popu opustila fanúšikov pred troma rokmi
Iveta Bartošová, speváčka s vrúcnym, plným a zároveň krehkým hlasom, ukončila svoj život skokom pod vlak. V súkromí nemala veľa šťastia, trápila ju závislosť od alkoholu. video

sk
dnes 6:00

Filmový Posledný mohykán sa ako herec učil aj česky či písať nohou
Britský herec sir Daniel Day-Lewis je zástanca Stanislavského metódy. Stane sa postavou. Aj preto si vyberá filmové úlohy veľmi opatrne. video

sk
včera 21:53

V meste pod Urpínom je sviatok umenia. V zborovom speve
V Banskej Bystrici otvorili XVII. ročník medzinárodného súťažného festivalu vysokoškolských a stredoškolských speváckych zborov Akademická Banská Bystrica, ktorý potrvá do 1. mája.

sk

Najčítanejšie Kultúra

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac