Kultúra

Slovenské divadlo v Londýne sa predstaví nitrianskym divákom

TASR, 18. augusta 2017 14:25

V Nitre uvedie inscenáciu Akadémia pre ženy, ktorá vznikla ako reakcia na ľahostajný postoj spoločnosti k problematike prostitúcie a sexuálneho zneužívania žien.

Slovenské divadlo v Londýne, archívne foto Foto: www.facebook.com
Nitra 18. augusta (TASR) – V nitrianskom Mestskom parku na Sihoti sa 23. septembra predstaví Slovenské divadlo v Londýne, ktoré v zrekonštruovanej vodárni odohrá vlastnú autorskú inscenáciu s názvom Akadémia pre ženy. Uvedenie predstavenia je súčasťou turné divadla po Slovensku.

Slovenské divadlo v Londýne je divadelná spoločnosť združujúca mladých hercov, režisérov, scénografov a ďalších divadelných umelcov trvalo alebo prechodne žijúcich vo Veľkej Británii. Inscenuje výlučne vlastné, autorsky pripravené texty. „Od roku 2009 pripravilo desať predstavení. Veľmi úspešná bola divadelná hra Migrantská rapsódia, s ktorou divadlo vystupovalo nielen vo Veľkej Británii, ale aj na Slovensku, v Česku, v Belgicku, ako aj na viacerých festivaloch,“ uviedla členka divadelnej spoločnosti Simona Vrabcová.

V Nitre sa predstaví inscenáciou Akadémia pre ženy, ktorá vznikla ako reakcia na ľahostajný postoj spoločnosti k problematike prostitúcie a sexuálneho zneužívania žien. Hra vyrozpráva príbeh ambicióznych podnikateľov v odvetví zábavy pre dospelých, ktorí si založili kurióznu akadémiu. Tá umožňuje mladým ženám nielen vykonávať sexuálnu prácu, ale dokonca sa aj vzdelávať v oblasti psychohygieny, zdravovedy a histórie sexuálnej práce.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 7:26

Zomrel americký soulový spevák Charles Bradley
Rodák z Floridy Bradley, známy ako "vreštiaci orol soulu", dosiahol úspech až vo vyššom veku, keď mu v roku 2011 vyšiel debutový album.

sk
23. septembra 2017 8:00

Nestor slovenskej žurnalistiky Roman Kaliský sa narodil pred 95 rokmi
V roku 1962 knižne debutoval zbierkou reportáží Dlhá cesta, v ktorej zachytil vývinový proces slovenskej spoločnosti od konca vojny až do obdobia budovania nového spoločenského zriadenia.

sk
23. septembra 2017 6:30

Pred 110 rokmi sa narodil nezabudnuteľný český herec F. Filipovský
Všestranný umelec stvárnil množstvo nezabudnuteľných charakterových a komediálnych postáv.

sk

Najčítanejšie Kultúra

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac