< sekcia Kultúra

Obrátená pyramída opäť pripravila Pohoda Deň_FM

Ilustračná snímka Foto: TASR/Erika Ďurčová

V utorok 14. mája budú priestory Slovenského rozhlasu a predovšetkým vysielanie Rádia_FM patriť letnej festivalovej ochutnávke.

Bratislava 13. mája (TASR) - Rádio_FM opätovne pripravilo Pohoda Deň_FM. V utorok 14. mája budú priestory Slovenského rozhlasu a predovšetkým vysielanie Rádia_FM patriť letnej festivalovej ochutnávke. TASR o tom informovala hovorkyňa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Erika Rusnáková.

Na návštevníkov čaká v troch koncertných štúdiách, vo foyeri a na chodbách obrátenej pyramídy celodenný program. V rámci neho sa predstaví deväť kapiel z piatich krajín. "Tešíme sa na všetkých, ktorí si s nami prídu užiť predfestivalovú atmosféru. K tej určite dopomôžu aj veľké koncerty, ktoré sme pripravili na večer, keď zahrajú britské kapely Penelope Isles, Life a izraelská raperka, speváčka a producentka experimentálnej hudby Noga Erez," uviedla šéfdramaturgička Rádia_FM Janka Imrichová.

V rannom hlavnom vysielacom čase na Rádiu_FM naživo zahrajú slovenský raper Gleb a muzikant Raptor Koch. Popoludnie bude patriť vystúpeniam českého elektronického hudobného projektu Ventolin, rakúskej kapele Cari Cari a domácu scénu zastúpi raper Čavalenky. "Čerešničkou na torte bude koncert Bolo nás jedenásť, ktorý Rádio_FM bude tak ako ostatné koncerty vysielať naživo," dodala Imrichová.

Návštevníci Slovenského rozhlasu okrem toho uvidia v premiére film 22 – dokument o Pohode 2018, milovníci literatúry sa môžu tešiť na Čaj o piatej a vo foyeri sa budú dať v rámci stolného futbalu vyhrať lístky na festival.