< sekcia Kultúra

Peter Peci Uherčík pripravil novú verziu hitu Loď do neznáma

Na snímke Laco Lučenič (vpravo) a Peci Uherčík (vľavo) Foto: TASR/Mária Ďurčeková

K realizácii novej nahrávky Loď do neznáma, ČS verzia 2012 si prizval priateľov, ktorí boli už v tej dobe hviezdami a s mnohými sa pozná ešte z tých čias.

Bratislava 21. december (TASR) – Známy slovenský muzikant pripravil remake hitu Loď do neznáma, ktorý zložil spolu s Martinom Sarvašom v závere 80. rokov. Nová verzia tejto známej pesničky je v česko-slovenskej verzii a v obsadení pri príležitosti blížiaceho sa 20. Výročia rozdelenia spoločného štátu Čechov a Slovákov.

K realizácii novej nahrávky Loď do neznáma, ČS verzia 2012 si prizval priateľov, ktorí boli už v tej dobe hviezdami a s mnohými sa pozná ešte z tých čias. Patria k nim Fero Griglák, Dušan Hájek, Petr Janda, Vašek Neckář a jeho brat Jan Neckář, Pavol Hammel, Jožo Ráž, Aleš Brichta, z mladšej generácie slávici a hlavne talentovaní speváci Peter Cmorik a Mário Kuly Kollár, ktorí si už získali svoje miesto na hudobnej scéne, podobne ako aj zástupkyňa nežnejšieho pohlavia, slávna aj v zahraničí, hlavne v Nemecku – Marta Jandová, dcéra dnes už legendárneho gitaristu Petra Jandu.Gitarista, skladateľ, producent Peter Peci Uherčík (1965) začínal v závere 70-tych rokov v amatérskych skupinách, neskôr to boli kapely Demikát, Mona Lisa a Midi, ktoré sa postupne profesionalizovali. Je vyhľadávaným štúdiovým muzikantom, spolupracoval na desiatkach albumov iných interpretov. Je aktívny aj ako producent, je členom viacerých hudobných zoskupení.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.