< sekcia Kultúra

Posledná rozlúčka s Jiřinou Jiráskovou bude 11. januára na Vinohradoch

Jiřina Jirásková Foto: isumava.cz

Podľa informácií českých médií bude pochovaná v rodinnej hrobke svojho životného partnera Zdeňka Podskalského. Vedľa odpočíva aj jej predchádzajúca láska - prvý a jediný manžel, herec Jiří Pleskot.

Praha 8. januára (TASR) - Rakvu s pozostatkami zosnulej českej herečky Jiřiny Jiráskovej odviezli už v pondelok do juhočeského mesta Vlachovo Březí. Rozlúčka sa však bude konať 11. januára v pražskom Divadle Na Vinohradoch. Nakoniec herecká legenda spočinie vedľa svojho zosnulého životného partnera, režiséra Zdeňka Podskalského. Informovala o tom dnes webová stránka televízie Nova tn.cz.

Jiřina Jirásková zomrela po dlhej chorobe 7. januára vo veku 81 rokov. Želala si, aby sa o jej poslednú cestu postarala juhočeská pohrebná služba Churaň, pretože herečka sa poznala s jej majiteľom. V pondelok večer odviezli zamestnanci pohrebnej služby pozostatky obľúbenej herečky do Vlachovho Březí v okrese Prachatice v Juhočeskom kraji, kde ju pripravia na chystanú rozlúčku v Divadle Na Vinohradoch.

Vo Vlachovom Březí však pozostatky neskončia. Legendu českého filmu, ktorú preslávili snímky Sestričky, Svetáci či Fany, zostanú na juhu Čiech len do verejného pohrebu.

Chystá ho pražské Divadlo Na Vinohradoch, kde Jirásková hrala 60 rokov a v 90. rokoch bola jeho riaditeľkou. Rozlúčka v divadle na javisku sa uskutoční v piatok 11. januára. Na tento termín dopravia telo herečky do Prahy.

Potom už Jiráskovú odvezú späť, tentoraz definitívne, do okresu Strakonice v Juhočeskom kraji. Podľa informácií českých médií bude pochovaná v rodinnej hrobke svojho životného partnera Zdeňka Podskalského. Vedľa odpočíva aj jej predchádzajúca láska - prvý a jediný manžel, herec Jiří Pleskot.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.