Kultúra

Robo Opatovský oslavuje 20 rokov na scéne, pripravil koncertné turné

TASR, 4. marca 2016 7:58

Na koncertoch uvedie aj novú pieseň Posteľné kráľovstvá, ktorú v týchto dňoch dokončuje.

Robo Opatovský Foto: PROPAGANDA HOUSE
Bratislava 4. marca (TASR) – Spevák Robo Opatovský oslávi 20 rokov na hudobnej scéne. Oslávi ich spolu s fanúšikmi na koncertnom turné, počas ktorého sa zastaví v 13 slovenských mestách. Na koncertoch uvedie aj novú pieseň Posteľné kráľovstvá, ktorú v týchto dňoch dokončuje.

Turné sa začína 11. marca vystúpením v Novom Meste nad Váhom, ďalšími zastávkami budú Prievidza (12.3.), Bratislava (17.3.), Topoľčany (18.3.), Piešťany (26.3.), Banská Štiavnica (9.4.), Nitra (14.4.), Košice (20.4.), Prešov (21.4.), Michalovce (22.4.), Humenné (23.4.), Modra (28.4.) a Žarnovica (29.4.).

„Na koncertoch zaspievam výber mojich najznámejších skladieb od roku 1996. Určite nebude chýbať môj prvý hit Unavená, ako aj staršie songy Úspech ťa spáli, Ráno 5 o clock, Hovorila po španielsky či Prílev energie. Mám pripravený aj 10-minútový mix zo skladieb, ktoré nemôžem zahrať celé, lebo by koncert trval tri hodiny. A v Nitre, Modre, Michalovciach, Košiciach, Humennom a Prešove mám speváckeho hosťa Niku Karch," vysvetľuje Opatovský.

V týchto dňoch trávi čas predovšetkým v štúdiu, kde dokončuje nový singel Posteľné kráľovstvá. Autorom hudby je tak ako vždy sám Robo. Na pomoc si tentoraz zavolal celkom nový tvorivý tím. Text k piesni mu napísal Martin Fefe Žúži, gitarista skupiny Hex, produkoval ju Marek Rakovický zo skupiny Lavagance.

Martin Fefe Žúži spolupracoval s Robom Opatovským po prvý raz a verí, že nie naposledy. Rovnako aj Marek Rakovický. „S Robom sa poznáme roky, je to výborný spevák, už dávnejšie ma oslovil na spoluprácu a konečne nám to spolu vyšlo. Myslím si, že to stálo za to. Keď som počul finále pesničky, veľmi sa mi páčila. Vlastne aj preto som sa dal nahovoriť na napísanie textu. Keď som si vypočul Robovu hudbu, zaujala ma. Naša spolupráca bola veľmi príjemná. Najskôr sme sa porozprávali o tom, ako si on predstavuje, čo by malo v texte byť a podľa toho som sa ho snažil napísať tak, aby bol spokojný. Verím, že sa pieseň bude ľuďom páčiť a už sa teším na ďalšiu spoluprácu. Máme už niečo rozrobené, nebudem však prezrádzať,“ vraví Žúži.

„Spolupráca s Robom bola veľmi príjemná, malo to hladký priebeh. Všetko sme dobre zvládli. Robo je naozaj veľký profesionál. Robí rýchlo, všetko má veľmi dobre pripravené, výborne spieva. Posteľné kráľovstvá sa mi veľmi páčia, myslím, že majú dobrý rádiový potenciál, jednoducho, že sa nám pieseň podarila. Určite by som s ním chcel spolupracovať aj v budúcnosti,“ dopĺňa Rakovický.

Vstupenky na koncerty sú dostupné v sieti Ticketportal. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 16:37

Divadlo Štúdio tanca mieri do Bruselu s inscenáciou Roots
Tanec ako medzinárodný jazyk a umenie, ktoré je vo svete veľmi vážené, sa stal nástrojom, ako sprostredkovať slovenskú tvorbu vyrovnávajúcu sa úrovni medzinárodnej konkurencie svetu.

sk
včera 10:26

VIDEO: Ani sedem krížikov nezastaví Jana Nedvěda od koncertovania
Jeden z najúspešnejších českých folkových pesničkárov sa narodil v Prahe 24. septembra 1946. Hoci pred troma rokmi prerušil koncertnú činnosť, v roku 2016 ohlásil návrat na scénu. video

sk
23. septembra 2016 19:15

Muzikál Angelika zavíta v novembri do Bratislavy
Svetovú premiéru muzikálu Angelika v roku 2007 nasleduje tento rok obnovená premiéra a tiež prvé a zároveň jediné predstavenie muzikálu na Slovensku.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac