< sekcia Kultúra

Voľby do VÚC:RTVS prinesie diskusie,mimoriadne spravodajstvo a relácie

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Predvolebné diskusie s kandidátmi na predsedov samosprávnych krajov začínajú už v pondelok 16. októbra.

Bratislava 13. októbra (TASR) - Moderované diskusné relácie, rozšírené aj mimoriadne spravodajstvo, volebné štúdio a rozhovory naživo prinesie RTVS k voľbám do vyšších územných celkov. Predvolebné diskusie s kandidátmi na predsedov samosprávnych krajov začínajú už v pondelok 16. októbra. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

"Pripravili sme informačnú a vysvetľujúcu kampaň o tom, aké sú kompetencie VÚC, ich práva a povinnosti. Rovnako sme pripravili sériu diskusných relácií v televíznej aj rozhlasovej časti, počas ktorých bude mať verejnosť možnosť spoznať názory jednotlivých kandidátov na predsedov VÚC v priamom prenose. Informácie budeme občanom prinášať nielen pred voľbami, ale aj počas volebného dňa a následne v nedeľu 5. novembra prinesieme rozsiahle analýzy volebných výsledkov," priblížil generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

V pondelok 16. októbra štartuje séria ôsmich diskusií. Z nich každá bude venovaná jednému samosprávnemu kraju, orientovaná na kľúčové kompetencie a ich využitie z pohľadu kandidátov. Každý z nich dostane rovnaký priestor na vyjadrenie.

Moderovať ich bude Juraj Jedinák a Martin Strižinec. Vysielať sa budú na Dvojke a na Rádiu Regina o 20.10 h v nasledovnom poradí: Bratislavský samosprávny kraj (16.10.), Trnavský samosprávny kraj (17.10.), Trenčiansky samosprávny kraj (18.10.), Nitriansky samosprávny kraj (20.10.), Žilinský samosprávny kraj (23.10.), Banskobystrický samosprávny kraj (24.10.), Prešovský samosprávny kraj (25.10.) a Košický samosprávny kraj (26.10.).

V deň volieb, sobotu 4. novembra, sú na Jednotke o 12.00, 16.00 a 22.20 h naplánované mimoriadne spravodajské relácie, ktoré budú mapovať priebeh volieb. Rovnako sa o ich priebehu dozvedia poslucháči rozhlasového vysielania v pravidelných spravodajských reláciách, ako aj v rozšírených vydaniach Rádiožurnálu na Rádiu Slovensko o 7.00, 12.00, 18.00 a 22.00 h.

V nedeľu 5. novembra začína na Jednotke od 7.30 h hodinové volebné štúdio. O 11.55 h RTVS na Jednotke odvysiela mimoriadne vydanie relácie O 5 minút 12 v dvoch častiach. V prvej okrem prezentácie výsledkov sprostredkujú moderátori Martin Strižinec a Zuzana Hanzelová naživo rozhovory s novozvolenými predsedami VÚC a spolu s politológom a sociológom zhodnotenia jednotlivé aspekty volieb a ich výsledkov. V druhej časti sa vyjadria predstavitelia koaličných a opozičných strán.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.