< sekcia Kultúra

RTVS uvedie pokračovanie večerníčkového seriálu Mláďatá

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Príbehy skutočných mláďat z autentickej divej prírody natočil pre RTVS dokumentarista Zdenko Vlach.

Bratislava 24. mája (TASR) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) prinesie k blížiacemu sa Medzinárodnému dňu detí pokračovanie večerníčkového seriálu Mláďatá. Sedem nových epizód uvedie v premiére Dvojka denne o 18.30 h od pondelka 27. mája. TASR o tom informovala PR manažérka RTVS Silvia Turnerová.

Príbehy skutočných mláďat z autentickej divej prírody natočil pre RTVS dokumentarista Zdenko Vlach. "V krátkych príbehoch ukáže najmenším divákom krásy slovenskej prírody, ale najmä príbehy mláďatiek, ktoré majú veľa spoločného s deťmi. Sú hravé, rady vymýšľajú a lákajú ich dobrodružstvá," priblížila Turnerová. "Deti uvidia, ako sa učia loviť malé vtáčiky - rybáriky, navštívia rodinku jazvecov a rysov, ktoré stretnúť v prírode je veľká vzácnosť," doplnila.

Seriál sa nakrúcal od jari do konca leta 2018. "Za mláďatkami sa bolo treba túlať okolo riečok, jazier, v hlbokých lesoch a horách našej prírody. Bolo treba nájsť miesta, kde rodičia pripravovali kolísky a brlôžky pre svoje potomstvo. A potom neďaleko dobre ukrytý čakať stovky hodín," priblížil priebeh filmovania Vlach. Turnerová doplnila, že na seriáli sa scenáristicky podieľala Lenka Tomešová, autorom hudby je Martin Hasák a texty všetkých zvieratiek nahovoril Boris Farkaš.