Kultúra

Samuel Tomeček vydal nový album Nespím

TASR, 27. januára 2016 20:53

Novinka ponúka jedenásť piesní, sú nimi Nespím, Generation, Fallen Out, Lights, Chrám, Legíny, Embrace Me, Máš to, čo máš mať, Netancujem sám, Všetko prejde a Nech sa darí.

Printscreen s klipu Samuela Tomečeka Fallen Out Foto: youtube.com
Bratislava 27. januára (TASR) – S novým albumom prichádza spevák, skladateľ a hudobník Samuel Tomeček. V poradí tretia štúdiovka dostala názov Nespím a svetlo sveta uzrela v závere roka 2015. Vychádza po šiestich rokoch od predchádzajúcej platne Ako v nirváne. Novinku avizovali už single Fallen Out a Legíny, tretím je titulný song Nespím, na ktorý nakrútil aj videoklip.

Novinka ponúka jedenásť piesní, sú nimi Nespím, Generation, Fallen Out, Lights, Chrám, Legíny, Embrace Me, Máš to, čo máš mať, Netancujem sám, Všetko prejde, Nech sa darí, bonusom albumu sú dve piesne Jaj Zuza, Zuzička a Ain't No Sunshine. Hudobne sa na jednotlivých piesňach okrem Tomečka podieľali aj Martin Šrámek a Samuel Kovács, Textami prispeli Vlado Krausz, Veronika Černá, Katka Ščevlíková aj ďalší textári. Na album si Samuel prizval takmer dve desiatky interpretov, medzi nimi sú raperi Rakby, Suvereno, Igor Kmeťo mladší a ďalší muzikanti. Každý z nich prispel svojím podielom na výslednom sounde.Album vznikal v štúdiách Fair Play Music a Littlebeat. "Je to moderný album, to znamená, že v porovnaní s predošlým je to veľký rozdiel. Je to album veľmi pozitívny, čo sú podľa môjho názoru dve hlavné črty, a ešte možno aj celkom tanečný," povedal pre TASR spevák.

"Trvalo štyri roky, kým sme album urobili, autorsky som na všetkých jedenástich piesňach, textovo som na pár z nich. Ale, samozrejme, rád si nechám napísať text skvelými ľuďmi, ako je Vlado Krausz, aj raperi majú básnický talent. Ten album nie je iba o troch ľuďoch, okrem toho je osem pesničiek nahraných v mojom štúdiu.

Samo pokrstí nový album budúci týždeň, popri tom už plánuje a pripravuje na apríl a máj koncertné turné. Má už aj termíny letných festivalov, na ktorých predstaví fanúšikom piesne z nového albumu.

Jedenásť rokov po SuperStar je na hudobnej scéne Samo Tomeček. "Tých jedenásť rokov bolo rôznorodých, dynamických, plných zvratov aj pádov, hudby a troch vydaných albumov. Som vďačný za to, že som mohol s hudbou prežiť jedenásť rokov, keď som to rátal, tak je to nejakých sedemsto odohraných koncertov, čo síce nie je veľmi veľa, ale na slovenské pomery veľmi slušné. Získal som veľa skúseností, ďakujem Ivanovi Táslerovi, dve cédečká sme robili spolu s ním, to sú krásne spomienky, nemôžem sa sťažovať."

Spevák, skladateľ a hudobník Samuel Tomeček (*22.5.1986, Bratislava) začal svoju spevácku dráhu v prvej sérii speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar v roku 2004, kde sa umiestnil v prvej desiatke. V roku 2005 vydal TOP 10, v roku 2005 debutový album Mladý a drzý, ktorý mu produkoval Ivan Tásler. V roku 2009 vydal druhý album Ako v nirváne. Dnes má na svojom konte s kapelou viac ako 700 odohraných koncertov. Vyštudoval hudobnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, popri tom aj skladbu a kompozíciu na Konzervatóriu, pokračuje v doktorandskom štúdiu, téma jeho práce má názov Vokál v rockovej hudbe od roku 1989 po súčasnosť na Slovensku. K popularite mu prispelo aj účinkovanie Samuel Tomeček Bandu v úspešnej televíznej relácii Milujem Slovensko.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 20:57

VIDEO: Talentovaná Janais prichádza s novinkou Hlavolam
Janais je slovenská skladateľka a interpretka spievajúca v slovenčine, angličtine a francúzštine. Jej doménou sa stal indie pop s prvkami folku a šansónu. video

sk
včera 20:52

Vzdelávací cyklus Filmový kabinet prekvapí novými témami aj filmami
Vzdelávací a prehľadový cyklus o dejinách svetovej a slovenskej kinematografie Filmový kabinet vznikol pri príležitosti 50. výročia vzniku Slovenského filmového ústav (SFÚ) v januári 2013.

sk
včera 20:38

Na Bratislavských jazzových dňoch aj tri skvelé hudobníčky a speváčky
Organizátori pripravili aj bonusový večer, 29. októbra bude v Ateliéri Babylon koncertovať basgitarista Marcus Miller.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac