TERAZ Kultúra Navi
utorok 21. október 2014 Deň pôvodných odrôd jabĺk
Kultúra

Spevák Richard Šarközi získal cenu Karola Duchoňa

TASR, 23. apríla 2012 17:15, aktualizované 23. apríla 20:06

Talentovaného speváka verejnosť pozná aj vďaka účinkovaniu v televíznej relácii Modré z neba, kde prvýkrát spieval po nešťastnej autonehode z roku 2009, pri ktorej ochrnul.

Richard Šarközi Foto: youtube.com
Bratislava 23. apríla (TASR) - Mladý bratislavský spevák Richard Šarközi sa stal víťazom pesničkového festivalu Kantiléna 2012, ktorý sa uskutočnil cez víkend v Mestskom kultúrnom stredisku v Galante. Podujatie sa konalo pri príležitosti nedožitých 62. narodenín legendárneho speváka a tamojšieho rodáka Karola Duchoňa. TASR informoval manažér oceneného interpreta Roman Slušný.

Richard Šarközi si získal najväčšie sympatie publika za interpretáciu piesní Cítim a Verím, že lietať smiem a zaslúžene získal cenu Karola Duchoňa. "Bolo pre mňa veľkou cťou si zaspievať skladbu Cítim v Duchoňovom rodnom meste a to dokonca v deň, kedy sa slávnostne odhaľovala jeho busta. Víťazstvo ma veľmi potešilo a asi aj inšpirovalo, lebo rozmýšľam, že by som do svojho repertoáru zaradil ešte aspoň dve ďalšie pesničky od neho," povedal po prevzatí ceny Richard Šarközi.

Talentovaného speváka verejnosť pozná aj vďaka účinkovaniu v televíznej relácii Modré z neba, kde prvýkrát spieval po nešťastnej autonehode z roku 2009, pri ktorej ochrnul.

Na tradičnom podujatí Kantiléna, ktoré zorganizoval Dom Matice slovenskej v Galante, vystúpilo viacero umelcov, ktorí sa s Karolom Duchoňom osobne poznali alebo interpretujú jeho piesne, ako napríklad Terézia Pekaríková, Monika Stanislavová, Ľudovít Kuruc či Adam Ďurica.Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

dnes 13:34

MAĎARIČ: Elektronická aukcia rekonštrukcie SNG je otázkou týždňov
Cena renovácie galérie sa odhaduje na 48 miliónov eur s DPH.

sk
dnes 12:59

Festival Astorka uvádza inscenácie súborov z Česka, Maďarska, Poľska
Divadlo Astorka Korzo '90 organizuje esiaty ročník Festivalu Astorka. Súčasťou podujatia sú už roky obľúbené Scénické rozhovory s hercami Astorky, tentoraz s Borisom Farkašom a Mariánom Labudom ml.

sk
dnes 12:58

K. Knechtová a Cigánski Diabli predviedli vo Vranove spoločnú šou
Projekt je podľa speváčky Katky Knechtovej spojením dvoch odlišných hudobných svetov.

sk

Najčítanejšie Kultúra

Téma TASR