TERAZ Kultúra Navi
Kultúra

Spevák Richard Šarközi získal cenu Karola Duchoňa

TASR, 23. apríla 2012 17:15, aktualizované 23. apríla 20:06

Talentovaného speváka verejnosť pozná aj vďaka účinkovaniu v televíznej relácii Modré z neba, kde prvýkrát spieval po nešťastnej autonehode z roku 2009, pri ktorej ochrnul.

Richard Šarközi Foto: youtube.com
Bratislava 23. apríla (TASR) - Mladý bratislavský spevák Richard Šarközi sa stal víťazom pesničkového festivalu Kantiléna 2012, ktorý sa uskutočnil cez víkend v Mestskom kultúrnom stredisku v Galante. Podujatie sa konalo pri príležitosti nedožitých 62. narodenín legendárneho speváka a tamojšieho rodáka Karola Duchoňa. TASR informoval manažér oceneného interpreta Roman Slušný.

Richard Šarközi si získal najväčšie sympatie publika za interpretáciu piesní Cítim a Verím, že lietať smiem a zaslúžene získal cenu Karola Duchoňa. "Bolo pre mňa veľkou cťou si zaspievať skladbu Cítim v Duchoňovom rodnom meste a to dokonca v deň, kedy sa slávnostne odhaľovala jeho busta. Víťazstvo ma veľmi potešilo a asi aj inšpirovalo, lebo rozmýšľam, že by som do svojho repertoáru zaradil ešte aspoň dve ďalšie pesničky od neho," povedal po prevzatí ceny Richard Šarközi.

Talentovaného speváka verejnosť pozná aj vďaka účinkovaniu v televíznej relácii Modré z neba, kde prvýkrát spieval po nešťastnej autonehode z roku 2009, pri ktorej ochrnul.

Na tradičnom podujatí Kantiléna, ktoré zorganizoval Dom Matice slovenskej v Galante, vystúpilo viacero umelcov, ktorí sa s Karolom Duchoňom osobne poznali alebo interpretujú jeho piesne, ako napríklad Terézia Pekaríková, Monika Stanislavová, Ľudovít Kuruc či Adam Ďurica.Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

dnes 6:03

Zlatou érou pražského divadla Semafor boli šesťdesiate roky
Od prvej premiéry komédie Člověk z půdy, ktorú herci pražského Semaforu odohrali 30. októbra 1959, prešlo už 55 rokov. video

sk
dnes 6:00

Viera Strnisková citlivo stvárňovala zložité ženské charaktery
Patrila aj medzi výrazné osobnosti slovenského recitačného umenia, účinkovala v rozhlase a uplatnila sa aj v dabingu. V tomto roku by sa dožila 85 rokov. video

sk
včera 22:00

Porota Krištáľového krídla predstavuje nové tváre
Krištáľové krídlo je cena, ktorá vďaka stále novým oceneným osobnostiam, novým členom poroty a novým myšlienkam vyzdvihuje kvalitné a progresívne idey, mimoriadne skutky a neobyčajné výkony.

sk

Najčítanejšie Kultúra

Téma TASR