< sekcia Kultúra

Tom Petty zbiera úspechy s novým albumom Hypnotic Eye

Rockový americký spevák, gitarista a skladateľ Tom Petty Foto: TASR/AP

V poradí jeho trinásty album s názvom Hypnotic Eye sa v americkom rebríčku dostal na prvé miesto.

Bratislava 9. augusta (TASR) – Americký spevák, skladateľ a gitarista Tom Petty zbiera úspechy s novým albumom Hypnotic Eye, ktorý vydal 29. júla. V poradí je jeho trinástym a v domácom rebríčku sa dostal na prvé miesto. Trinástka teda Pettymu priniesla šťastie, keďže Hypnotic Eye je prvým v jeho kariére, ktorý sa dostal až na prvé miesto.

Na novinke Hypnotic Eye, ktorú Petty nahral so sprievodnou skupinou The Heartbreakers, sa slávny muzikant vracia ku klasickému zvuku skorších nahrávok. Až garážovo rockový album prekvapil a nadchol nejedného recenzenta. A ako vidno z amerického úspechu, zapáčilo sa to aj samotným poslucháčom.

Tom Petty (1950, Gainesville, Florida) začal s hudbou v lete 1971. V roku 1975 založil spolu s Mike Campbellom v Los Angeles úspešnú formáciu Tom Petty & Heartbreakers. V novembri 1976 vydali debutový album s rovnakým názvom. Vo februári 1978 mali v singlovom rebríčku prvú skladbu Breakdown. Úspech si získali albumom Damm The Torpedoes v roku 1979, ktorý získal platinovú platňu a Full Moon Fever v roku 1989, ktorý dostal rovnako platinovú platňu. V americkej singlovej hitparáde mali 17 skladieb, hitmi sa stali piesne I Won't Back Down, Free Fallin a Learning To Fly. Na svojom konte majú vrátane novinky Hypnotic Eyes trinásť vydaných albumov, predchádzajúci dvanásty s názvom Mojo vyšiel v júni 2010. Tom Petty bol členom hviezdnej formácie Traveling Wylburys, ktorú okrem neho tvorili Bob Dylan, Jeff Lynn, Roy Orbison a George Harrison.

TASR informovala marketingová a promo manažérka spoločnosti Parlophone Music Renáta Tomášová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.