< sekcia Kultúra

Vychádza kniha Krížova cesta z pera novinára Ivana Kríža

Obálka knihy Krížova cesta. Foto: FB Ivan Kríž

Ivan Kríž počas 25-ročnej novinárskej práce v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky mapoval významné medzinárodné aj domáce udalosti.

Bratislava 16. novembra (TASR) – Kniha s názvom Krížova cesta z pera novinára a redaktora Ivana Kríža prichádza v týchto dňoch na pulty slovenských knižných obchodov.

Ivan Kríž počas 25-ročnej novinárskej práce v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky (TASR) mapoval významné medzinárodné aj domáce udalosti. V tejto knihe otvára trinástu komnatu svojich spomienok a približuje čitateľovi aj odvrátenú stranu práce novinára. Komické, ale aj tragické spomienky na udalosti, o ktorých vydával správy v štátnej tlačovej agentúre, dokážu čitateľa nielen pobaviť, ale ho aj prinútia zamyslieť sa.

„Zdá sa mi, že Ivan nikdy nemôže byť unavený mladosťou. Nedá sa, nejde to, pretože sa dokáže usmievať. A neraz sám nad sebou. Tým je presiaknutá táto živá, pútavá a zatiaľ ojedinelá kronika príbehov o stretnutiach a udalostiach všedných i bizarných, písaných so šarmom, vtipom, svojsky a neopakovateľne. Je fajn, že Ivan odomkol svoju 13. komnatu spomienok a priblížil čitateľovi aj druhú stránku práce novinára. Že to nie je iba boj s časom a snaha nakŕmiť spravodajský kolos, ale aj naoko obyčajné, každodenné dobrodružstvá. A vtipne zaznamenané. To dokáže iba bystrý pozorovateľ,“ uviedol ku knihe dlhoročný redaktor a spravodajca Slovenského rozhlasu Michal Tvarožek.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.