Kultúra

Topfest sa skončil, o rok ho čaká jubilejný desiaty ročník

Organizátori postavili na centrálnej ploche dve hlavné pódiá vedľa seba, čo umožnilo skrátiť prestávky medzi jednotlivými interpretmi na minimum.

Fínska skupina Rasmus sa predstaví v Trenčíne

Okrem piesní z nového albumu zaznejú aj najväčšie hity kapely, ku ktorým patria No Fear, In The Shadows, First Day Of My Life, Liquid alebo Sail Away.

Po ročnej odmlke roztancoval Východnú aj festivalový sprievod

Čelo sprievodu tvorili hostitelia. „Nebývalo to vždy tak. Kedysi bolo pravidlom, že sme išli až na samom konci," povedala členka domáceho folklórneho súboru (FS) Kriváň Zuzana Kamenická.,aktualizované 

Prvý deň na Topfeste ukončila fínska kapela Lordi

Hudobné dianie na všetkých štyroch pódiách prebehlo v prvý deň takmer podľa plánu, ten sa musel korigovať až s príchodom „náhradníkov“ za Godsmack – fínskej skupiny Lordi.

Sólisti Štátnej opery budú účinkovať v Japonsku

Záštitu nad ich vystúpeniami prebrali minister kultúry SR Marek Maďarič a veľvyslanec Slovenskej republiky v Japonsku Drahomír Štós.

Emir Kusturica zavíta so svojou kapelou v auguste do Košíc

Kusturicu spoznajú Košičania ako muzikanta spolu s jeho kapelou No Smoking Orchestra.

Talianskeho fotografa Guida Longhitana uchvátila Východná

Obrázkovú knihu pod názvom „Incredibile Slovakia Folklórny Festival Východná“ predstavil verejnosti v Poprade, kde už roky žije a pracuje.

V Karlových Varoch slávnostne otvorili Medzinárodný filmový festival

Po červenom koberci prešli do Veľkej sály hotela Thermal ako prví prezident festivalu J. Bartoška, prezident republiky V. Klaus s manželkou a predsedníčka Poslaneckej snemovne M. Němcová.

Festivalové leto sa začína

Počas najbližších dvoch mesiacov budú prebiehať monotématické aj multikultúrne festivaly. Niektoré sú známe len na Slovensku, iné sa zaradili do zoznamov najlepších festivalov v Európe.

Kapela Flaming Lips prekonala rekord v počte koncertov za 24 hodín

Americkí rockeri The Flaming Lips prekonali rekord rappera Jay-Z, ktorý bol doterajším držiteľom rekordu so siedmimi koncertmi v priebehu 24 hodín.

Cyprus svoje predsedníctvo v EÚ pripomína kultúrou v Bratislave

Kyriakos Kallis sa prezentuje kľukatou inštaláciou na podlahe, Lia Lapithi zasa umeleckým prestieraním na sviatočnom stole.

V Čechách zatkli speváka Randyho Blythea pre bitku spred dvoch rokov

Incident, kvôli ktorému spevák v stredu večer skončil v cele, sa stal pred dvoma rokmi v pražskom klube Abaton. Randy Blythe sa pri koncerte pobil s fanúšikom, ktorý za ním vyliezol na pódium.

SĽUK predstavil program pre tretie tisícročie

Slovenský ľudový umelecký kolektív vznikol v roku 1949.

Zámok Schloss Hof čaká veľká baroková slávnosť

Hudba a tanec, kulinárske dobroty a potešenie ako v čase baroka zažijú návštevníci zámku, ktorí sa chcú vrátiť do čias panovania Márie Terézie.

Pred 435 rokmi sa narodil jeden z najvýznamnejších flámskych maliarov

Peter Paul Rubens sa preslávil portrétmi postáv žien aj mužov, ktorí kypeli životom a zdravím.

Postavičky v Dobe ľadovej 4 nahovorili K. Turjanová a G. Dzuríková

Nové napínavé dobrodružstvá prežívajú vo filmovej novinke Doba ľadová 4 s podtitulom Zem v pohybe, ktorú nakrútila režisérska dvojica Steve Martino, Michael Thurmeier.

James Cameron pracuje až na troch pokračovaniach filmu Avatar

Sigourney Weaverová, ktorá pracuje s Cameronom od filmu Votrelci (1986), odhalila plány režiséra vo svojich vyjadreniach pre webovú stránku Showbiz411.

Spevák Miro Jaroš uviedol do života nový album Všetko najlepšie

Na cestu k fanúšikom odoslali nový album lúčne motýle a sedem krstných rodičov, medzi ktorými nechýbala ani spevákova mamka.,aktualizované 

Zomrela filmová scenáristka a režisérka Nora Ephronová

Informovali o tom v utorok neskoro večer médiá, len niekoľko hodín po tom, čo boli zverejnené prvé informácie, že filmárka je ťažko chorá a zomiera.

Blesk na hudobnom festivale vo Švédsku zasiahol a zranil 17 ľudí

Blesk ľudí zasiahol počas hudobného festivalu Peace & Love neďaleko mesta Borlänge v strednej časti Švédska.