Magazín

Aj takéto špeciálne akcie chystajú niektoré mestá na Valentína

TASR, 3. februára 2016 12:22

Súťaže, premietanie romantických filmov, či módne prehliadky. Na Valentína sa mestá chystajú rôzne.

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
Prešov/Svätý Anton/Zvolen 3. februára (TASR) – Mesto Prešov pripravilo pre všetkých zamilovaných valentínsku súťaž, na jej víťazov čaká romantická večera pri sviečkach. Úlohou verejnosti je do 12. februára zaslať na prešovskú radnicu najkrajšie fotografie, ktoré odzrkadľujú lásku medzi ľuďmi a súčasne je na zábere zachytený Prešov. Na fotografiách môžu byť zaľúbené mladé páry, ale aj rodičia s deťmi či dlhoroční manželia. Fantázii sa medze nekladú. O víťaznej fotografii rozhodne verejnosť. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová.

"Naším cieľom je zapojiť do súťaže čo najviac Prešovčanov, aby zasielali romantické fotografie so zakomponovaným motívom mesta Prešov," uviedla k tejto novinke primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Fotografie s kontaktnými údajmi môže verejnosť zasielať na adresu valentin@presov.sk do piatka 12. februára. Fotografie budú zverejnené v albume na facebookovom profile mesta Prešov.

"Už teraz sa tešíme na fotografie zachytávajúce prejav lásky k svojmu mestu cez zaľúbené páry či rodičov so svojimi deťmi. Tá fotografia, ktorá získa najviac liekov, bude odmenená romantickou večerou pri sviečkach," dodala primátorka.

Hovorkyňa doplnila, že počas dní okolo sv. Valentína sa budú môcť zaľúbené páry fotografovať aj pri tradičnom valentínskom megasrdci v centre mesta.

Na Valentína pozýva múzeum Svätého Antona na módnu prehliadku svadobných šiat

Zažiť sviatok sv. Valentína v kaštieli pozývajú múzejníci zo Svätého Antona. Tí pre návštevníkov pripravili pri tejto príležitosti špeciálny program.

"V sobotu 13. februára od 9.00 do 15.00 h návštevníci počas prehliadky romanticky vyzdobených miestností výnimočne uvidia sobášnu miestnosť, dozvedia sa zaujímavosti o sobášoch slávnych panovníkov a pripravená bude okrem iného aj sladká valentínka s niečím na zahriatie," uviedla Jana Slaná z múzea.

Vo výstavnej sále prestrie ukážkovú slávnostnú svadobnú tabuľu Súkromná hotelová akadémia z Banskej Štiavnice a návštevníci uvidia tiež ukážky svadobných oznámení. Vrcholom sobotného valentínskeho programu bude módna prehliadka svadobných a spoločenských šiat.

Po hororoch budú na Zvolenskom zámku premietať romantické filmy

Po úspešných filmových premietaniach hororového žánru v krypte Zvolenského zámku sa Slovenská národná galéria (SNG) rozhodla pozvať svojich návštevníkov do zámockej krypty opäť, a to v predvalentínskom čase. Tentoraz však horory vystrieda romantika.

V utorok 9. februára o 19. h premietnu v zámockej krypte americký film Madisonské mosty. Film rozpráva príbeh Francesci (Meryl Streep), osamotenej domácej žienky v štáte Iowa. Kým sú jej manžel a deti preč, stretne a zaľúbi sa do fotografa (Clint Eastwood), ktorý prišiel, aby nafotografoval miestne mosty pre spoločnosť National Geographic. Všetko, čo spolu prežili, spísala Francesca do denníka, ktorý po jej smrti nájdu jej deti.

Vo štvrtok 11. februára o 19. h premietnu francúzsky film Krásne lži, v hlavnej úlohe s Audrey Tautou. Keď krásna kaderníčka Emilie v jej podaní otvorí anonymný milostný list od tajného ctiteľa, najprv ho vyhodí. Potom si ale uvedomí, čo by takýto list znamenal pre jej osamelú a zúfalú matku Maddie a list jej prepošle.

SNG Zvolenský zámok je už 46 rokov vysunutým pracoviskom Slovenskej národnej galérie Bratislava. Jeho úlohou je prezentovať najmä zbierky starého umenia, približuje ich v štyroch ucelených expozičných celkoch – Gotické umenie, Ikony na Slovensku, Európske maliarstvo 16. – 19. storočia a Sochárstvo 13. – 21. storočia. Okrem toho prezentuje svoju činnosť aj na poli výchovno-vzdelávacích a kultúrno-spoločenských aktivít. Je sídlom digitalizačného pracoviska a depozitárov SNG.

Prečítajte si aj:

1. februára 2016 17:07

Na Valentína pripravili na Oravskom hrade romantickú prehliadku
Páry sa zároveň môžu zapojiť do súťaže o svadbu na Oravskom hrade.

sk
1. februára 2016 10:58

Bojnický zámok bude patriť zamilovaným, príbeh povie aj gróf Pálfi
Návštevníci sa oboznámia s príbehmi o láske naplnenej, nenaplnenej i láske stále hľadanej.

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 10:12

Slovakia Chips mení obal i logo
Známy snack, ktorý je súčasťou rodinných osláv či posedení s priateľmi, mení svoje logo i obal. audio

sk
dnes 6:30

Klenot filatelistického sveta Modrý Maurícius sa zrodil pred 170 rokmi
Modré aj červené exempláre známok boli vydané v počte 500 kusov. Išlo o prvé poštové známky britskej koloniálnej ríše vydané mimo Británie.

sk
dnes 6:30

Židia na celom svete začínajú sláviť Nový rok 5778
Židia na celom svete vrátane Slovenska 21. septembra oslavujú príchod Nového roka 5778, ktorý sa nazýva Roš Hašana, čo znamená Hlava roka.

sk

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac