< sekcia Magazín

Anjeli strážni A. Heribanovej majú 15 rokov, ponúknu špeciálny zostrih

Na archívnej snímke Alena Heribanová. Foto: TASR

Anjeli strážni otvorili srdcia vyše 500 skvelým osobnostiam z celého sveta. Spoznať ich vzácne životné osudy je tým najväčším bohatstvom, ktoré sme divákom mohli ponúknuť, povedala Alena Heribanová.

Bratislava 13. februára (TASR) - Relácia Anjeli strážni Aleny Heribanovej oslavuje 15. narodeniny. Prvý rozhovor priniesla na televízne obrazovky v januári 2004. Pri tejto príležitosti odvysiela Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) v sobotu (16. 2.) o 20.10 h na Dvojke špeciálny zostrih relácie.

„Anjeli strážni otvorili srdcia vyše 500 skvelým osobnostiam z celého sveta. Spoznať ich vzácne životné osudy je tým najväčším bohatstvom, ktoré sme divákom mohli ponúknuť. Pri vzniku relácie stál určite ten najsilnejší anjel strážny a drží nad nami krídla už 15 rokov,“ povedala moderátorka a scenáristka Anjelov strážnych Alena Heribanová.

Podľa slov hovorkyne RTVS Eriky Rusnákovej tvorcovia doteraz v relácii predstavili viac ako 500 hostí a priniesli 7500 hodín rozhovorov. Ako ozrejmila, historicky prvým hosťom bol 13. januára 2004 herec Juraj Kukura.

Doplnila, že tolkšou navštívilo 500 mimoriadnych osobností, umelcov, lekárov, vedcov, športovcov a ďalších. "Hostia neprichádzali len zo Slovenska, ale aj blízkeho či vzdialenejšieho zahraničia," priblížila. Ako príklad uviedla rozhovory so skladateľom Enniom Morriconem, Francom Nerom, Susan Vega, Rickom Astleym, ale aj Bolkom Polívkom, Václavom Havlom, Veronikou Zuzulovou či Michalom Hudákom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.