< sekcia Magazín

VIDEO: Mauglího dievča: V rezervácii našli malé dieťa, žilo s opicami

Indické dievča sedí na posteli v nemocnici v indickom Bahrajči 6. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Keď dieťa v januári našli, nemalo na sebe žiadne oblečenie, bolo podvyživené, chodilo po štyroch a jedlo ústami priamo zo zeme.

Naí Dillí 7. apríla (TASR) - Indická polícia zisťuje totožnosť dievčaťa, ktoré žilo v prírodnej rezervácii so skupinou opíc. Vek dievčaťa, ktoré nerozpráva, odhaduje na desať až 12 rokov.

Keď dieťa v januári našli, nemalo na sebe žiadne oblečenie, bolo podvyživené, chodilo po štyroch a jedlo ústami priamo zo zeme, povedal podľa agentúry AP lekár štátnej nemocnice v meste Bahrajč v severoindickom štáte Uttarpradéš.
Po pobyte v nemocnici, kde ho učia ľudskému správaniu, začalo dievča chodiť a normálne jesť pomocou rúk. Podľa lekárov ešte stále nevie rozprávať, ale rozumie, čo sa jej povie "a dokonca sa aj usmieva".
Dievča potulujúce sa s opicami zbadali podľa miestneho policajta ako prví drevorubači. Zdalo sa im, že sa v ich spoločnosti cíti bezpečne. Keď sa im ho však pokúsili odobrať, opice ich odohnali.

Neskôr dievča zbadal v prírodnej rezervácii iný policajt. Keď na dievča zavolal, opice naňho zaútočili, ale podarilo sa mu ho zachrániť a odviezť vo svojom aute.

Kým sa nezistí totožnosť dieťaťa, umiestnia ho do detského domova.

Denník Times of India uviedol, že najdúch dostal prezývku "Mauglího dievča". Polícia vraj pracuje aj s verziou, že rodičia dieťa opustili.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.


\r\nDievča potulujúce sa s opicami zbadali podľa miestneho policajta ako prví drevorubači. Zdalo sa im, že sa v ich spoločnosti cíti bezpečne. Keď sa im ho však pokúsili odobrať, opice ich odohnali.

\r\nNeskôr dievča zbadal v prírodnej rezervácii iný policajt. Keď na dievča zavolal, opice naňho zaútočili, ale podarilo sa mu ho zachrániť a odviezť vo svojom aute.

\r\nKým sa nezistí totožnosť dieťaťa, umiestnia ho do detského domova.

\r\nDenník Times of India uviedol, že najdúch dostal prezývku \"Mauglího dievča\". Polícia vraj pracuje aj s verziou, že rodičia dieťa opustili.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Keď dieťa v januári našli, nemalo na sebe žiadne oblečenie, bolo podvyživené, chodilo po štyroch a jedlo ústami priamo zo zeme."}