< sekcia Magazín

BACKSTAGE mieri za hranice i do letných kín

Tanečná horúčka s filmom BACKSTAGE pokračuje aj v lete, film mieri za hranice i do letných kín Foto: CREP Martin

Tanečná horúčka s filmom BACKSTAGE pokračuje aj v lete, film mieri za hranice i do letných kín.

Bratislava 16. mája (OTS) - Film BACKSTAGE, ktorý mal slovenskú premiéru 15. marca, si stále drží priazeň divákov. Tí si ho môžu pozrieť v rámci špeciálnych školských či letných predstavení. Čoskoro si ho však budú môcť pozrieť aj za hranicami: okrem českej distribučnej premiéry sa film predstaví na festivale v Zlíne, ale aj v austrálskom Sydney!

Film BACKSTAGE, ktorý doteraz videlo takmer 60 000 divákov, sa dočkal priazne nielen u mladšieho, ale i staršieho publika. Fanúšikov určite poteší správa, že film si budú môcť v rámci špeciálnych predstavení pozrieť aj v amfiteátroch. Letnú filmovú sezónu odštartuje v letných kinách v Senci (8.6.), Banskej Bystrici (12.6.), Košiciach (28.6.), no tiež v ďalších mestách.

Tvorcovia nezabudli ani na školákov, ktorí si film môžu vychutnať v rámci špeciálnych predstavení, pričom práve o rezerváciu zo strán škôl je veľký záujem: „Som veľmi rada, že na náš film prichádza do kín mládež z rôznych kútov Slovenska. Tínedžeri sú totiž skupinou, ktorej film dokáže ponúknuť nielen pobavenie, ale prinúti ich aj zamyslieť sa. Myslím, že prostredníctvom príbehu tanečnej skupiny sa nám podarilo dobre vykresliť nielen komplikované vzťahy medzi mladými ľuďmi navzájom, či s ich rodičmi, ale aj poukázať na hodnoty, na ktorých aj v dnešnej uponáhľanej dobe stále záleží,“ hovorí k tomu producentka filmu Silvia Panáková.

Toto posolstvo si už čoskoro budú môcť pozrieť aj diváci v Česku, kde sa film dostane do distribučnej premiéry 7. júna. Ešte predtým však bude predstavený na filmovom festivale v Zlíne, ktorý sa tematicky orientuje najmä na filmy pre deti a mládež a tiež na festivale českých a slovenských filmov v Sydney, kde bude predstavený už 20. mája.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.